Elektronika News

Za nami premiera Apple Watch 3 – czy zegarek od „jabłka” wart jest uwagi?

Nowy Watch serie 3 jest już nad Wisłą. Czy nowy zegarek producenta Apple rozwinie skrzydła w Polsce, jeżeli oferowana wersja na nasz rodzimy rynek – jest uboższa? W odpowiedzi na to pytanie, może pomóc poniższy tekst

Aktualnie w sieci sprzedażowej producenta Apple można zakupić nowe urządzenie – pod nazwą Watch serie 3. W ofercie producenta, dostępny jest także, zegarek 1 generacji. Jeśli chodzi o Watch 2, to ta seria została wycofana ze sprzedaży. Oprócz dostępnej podstawowej wersji zegarka Watch 3, dostępna jest także odmiana Watch 3 Nike+, która odróżnia się serią pasków oraz wyświetlanymi tarczami, zaprojektowanymi specjalnie dla Apple.

Specyfikacja Apple Watch 3

Dwurdzeniowy procesor S3, czip łączności bezprzewodowej Apple W2, wbudowany GPS i GLONASS, wysokościomierz barometryczny, wodoodporność do głębokości 50 metrów, czujnik tętna, przyspieszeniomierz, żyroskop, czujnik oświetlenia zewnętrznego, pojemność 8 GB, kompozytowy spód koperty, Wi Fi (802.11b/g/n 2,4 GHz), bluetooth 4.2, wyświetlacz drugiej generacji OLED Retina z Force Touch, szkło Ion-X (szkło wzmocnione), wbudowany akumulator litowo jonowy do wielokrotnego ładowania, przewód do ładowania podłączany magnetycznie.

Cechy nowego Watch 3

Jedną z głównych cech nowego Watch 3 jest wbudowany moduł LTE. Ma także funkcję prowadzenia rozmów, przeglądania stron czy słuchania muzyki bez konieczności połączenia z iPhonem. Zegarek ma wbudowany GPS, co daje wiele możliwości osobom uprawiającym jogging czy jazdę rowerem. Można mierzyć odległość pokonanej trasy. Zegarek posiada, także wysokościomierz, co pomoże zlokalizować nasze położenie, gdy wędrujemy po górach. Watch posiada także szereg możliwości wspomagających uprawianie sportów, m.in.: jest wodoodporny i mierzy odległości przepłyniętych basenów, można także zsynchronizować zegarek z urządzeniami na siłowni, co pozwoli na bieżący odczyt takich parametrów jak tętno, szybkość biegu czy spalanie kalorii. To i wiele innych funkcji oferuje najnowsza generacja zegarka od Apple. Nie można pominąć faktu, że do nowego „Watcha” są przewidziane akcesoria, poprawiające komfort korzystania z zegarka w różnych sytuacjach. Są to słuchawki bezprzewodowe, rożne rodzaje modułów ładujących czy pokaźna ilość przeróżnych pasków dedykowanych do Watch serie 3.

Apple Watch 3 / fot.apple.com

Ale jak to bywa w życiu, jest także druga strona medalu. Nie wszystkie możliwości i funkcję, będą dostępne na polskim rynku. Jest to trochę demotywująca wiadomość, ale część z nich zależna jest od funkcjonującej technologii operatorów sieci komórkowych w Polsce – mowa o prowadzeniu rozmów bez konieczności noszenia ze sobą iPhone’a . Wbudowana karta sim w Watch 3 musi być programowo – u operatora – spięta z kartą sim w naszym iPhonie – a takiej usługi jeszcze nie oferuje żaden z polskich operatorów. Dlatego w Polsce, aby wykonywać rozmowy i inne czynności związane z szeroko pojętą siecią, trzeba mieć przy sobie iPhone’a. Inną kwestią są decyzje, jakie podjął producent, np. to, że w Polsce zegarek będzie dostępny bez modułu LTE. To pokazuje jak w dzisiejszych czasach technologia wyprzedza możliwości dopasowania się, do aktualnych rozwiązań technicznych. Niepowiedziane jest, że w przyszłości „jabłkowe” zegarki, które aktualnie wyprzedzają możliwości operatorów – choćby w kwestii spięcia jednego numeru z dwoma urządzeniami – nie będą brylować na ulicach – gdy zobaczymy że ktoś mówi do zegarka – lub pomagając w treningach czy po prostu możliwością delektowania się muzyką online z bezprzewodowych słuchawek Apple.

Apple Watch 3 / fot.apple.com

W Polsce kupić będzie można tylko jedną, podstawową wersję zegarka Apple Watch Series 3 z modułem GPS w cenach 1599 zł i 1749 zł w zależności, jak wielką kopertę zegarka wybierzemy. Jest to wersja z aluminiową obudową z różnymi paskami.

Źródło: Apple

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *