News Telefony

Xiaomi Mi A2 – średniak dla każdego

Firma Xiaomi wydała model Mi A2, który ma szansę stać się namiastką modelu Pixel pomimo swoich niedociągnięć. Jest to kolejny średnio budżetowiec z linii Android One.
 
Na podkładzie znajdziemy procesor Snapdragon 625 z układem graficznym Andreno 506 wspierany przez 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Obraz wyświetlany jest na ekranie IPS o wielkości 5,84 cala w rozdzielczości Full HD+. Na dane użytkownika przeznaczono dysk o pojemności 65 GB. Całość pracuje pod kontrolą Androida w wersji 8.1 Oreo. Urządzenie wyposażone jest również w slot kart microSD, dual SIM, LTE, WiFi, Bluetooth, GPS. Na tyle znajdziemy aparat o rozdzielczości 12 Mpix z diodą doświetlającą, a na przodzie kamerkę o rozdzielczości 5 Mpix. Całość zasilana jest akumulatorem o pojemności 4000 mAh.
 
Mimo niskiej ceny mamy tutaj do czynienia z metalową konstrukcją wyposażoną w plastikowe wstawki – osłony anten. Całość jest dobrze spasowana, nie trzeszczy i dobrze trzyma się w dłoni.
 

gsmarena.pl

 
Na górnej krawędzi znajdziemy modne w obecnych czasach wycięcie ,,notch” znanej z iPhone X. Sam ekran wykonany jest w proporcji 18,7:9 i jest ostry. Kąty widzenia są zadowalające, niestety powierzchnia ekranu łatwo palcuje się.
 
Specyfikacja techniczna urządzenia wystarcza na codzienne użytkowanie telefonu. Jak za cenę 1000 PLN nie mammy tutaj niczego do zarzucenia. Na plus zasługuje fakt, iż producent nie zdecydował się na zastosowanie nakładki graficznej na system i wobec tego mamy do czynienia z czystą wersją systemu Android.
 
W środku znajdziemy takie funkcje jak: podświetlenie nocne, Headphones&audio effect – dodatek, który poprawia brzmienie w słuchawkach, uruchamianie aparatu dwuklikiem przycisku zasilania, Pilot Mi – aplikacja pozwalająca wykorzystać diodę podczerwieni, czy też błyskawiczny czytnik linii papilarnych. Na pokładzie nie znajdziemy jednak modułu NFC.
 
Jak za kwotę 1000 PLN można pochwalić producenta, za jakość wykonania, obecność podczerwieni, czyste oprogramowanie i czysty system. Za wady można uznać niedopracowanie w spolszczeniu systemu, czy słabą, jakość zdjęć nocnych. Niemniej jednak mamy nadzieję, że owe problemy zostaną rozwiązane przy najbliższej aktualizacji systemu.
 
Źródło: gizchina.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *