News

Wygląd naszego stanowiska pracy dużo mówi o nas

Miejsce pracy potrafi dużo powiedzieć o naszym charakterze i sposobie pracy. Sprzęty, z których korzystamy, liczba przedmiotów znajdujących się na biurku, wybierane kolory – to wszystko ma znaczenie! W jaki sposób zorganizować miejsce pracy, żeby było dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, a jednocześnie sprzyjało efektywnej pracy? I co nasze miejsce pracy mówi o nas samych?

Dobry sprzęt – czego potrzebujesz do wykonywania swojej pracy?

Sprzęt, którego używasz w pracy, jest warunkowany branżą, w której pracujesz. Jeżeli do swojej pracy potrzebujesz laptopa, to zastanów się, jakie parametry są dla ciebie najważniejsze. Przykładowo, jeżeli szukasz wydajnego laptopa, który dodatkowo będzie miał dobrą jakość obrazu, to możesz zastanowić się nad wybraniem jednego z laptopów dostępnych na: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/seria_huawei-matebook-d-15. Wybierając komputer dla siebie, uwzględnij jego wielkość, wagę, kartę graficzną, procesor oraz dysk. Dla niektórych istotne mogą być również inne funkcje takie jak np. dotykowy ekran. Uwzględniając wspomniane parametry, z łatwością wybierzesz laptop, który będzie odpowiedni do wykonywanej przez ciebie pracy. Jeżeli wybierzesz sprzęt, który będzie dopasowany do twoich potrzeb, to łatwiej ci będzie wykonywać służbowe obowiązki.

Estetyka stanowiska pracy – czy na jej podstawie można określić czyjś charakter?

Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Istnieją jednak pewne elementy, które mogą sugerować, że dana osoba posiada pewne cechy charakteru. Przykładowo, jeżeli na twoim biurku znajdują się różne osobiste drobiazgi takie jak np. zdjęcia rodziny lub pocztówki od przyjaciół, to prawdopodobnie jesteś osobą ciepłą i uczuciową, dla której relacje są ważnym elementem życia. Z kolei osoby, których miejsce pracy jest bardzo minimalistyczne, wręcz ascetyczne, zwykle są bardzo uporządkowane i dobrze zorganizowane. Obecność elementów poprawiających komfort pracy, takich jak np. podkładka pod nadgarstek czy też ergonomiczne krzesło, sugerują dużą samoświadomość i umiejętność zadbania o siebie.

Co jeszcze można wywnioskować z wyglądu miejsca pracy?

Liczba rzeczy znajdujących się na biurku może świadczyć o tym, czy ktoś lepiej funkcjonuje w uporządkowanej przestrzeni czy też w lekkim nieładzie. Osoby wykonujące kreatywne zawody bardzo często lubią pracować w „twórczym chaosie,” który pobudza wyobraźnię i potrafi być inspirujący. Z kolei osoby wykonujące bardziej „ścisłe” zawody zazwyczaj preferują porządek i minimalizm. Wygląd biurka może również wiele powiedzieć o podejściu do pracy. Duża liczba papierów, kilka kubków i wiele karteczek z różnymi informacjami sugerują, że dana osoba nie do końca radzi sobie z organizacją czasu, samodyscypliną i pilnowaniem terminów. 

Osoby lubiące nowości i ciekawe świata często mają na biurku różnego rodzaju gadżety i drobiazgi mające ułatwiać pracę. Nie brakuje również przedmiotów nawiązujących do życia prywatnego i związanych np. pasją lub nowym hobby. Kolory dominujące w miejscu pracy zwykle są dość przypadkowe, ale jeżeli poświęciłeś dużo czasu na zmianę wyglądu miejsca pracy, to znaczy, że kolorystyka otoczenia jest dla ciebie istotna. Osoby otaczające się pastelami zwykle są dość spokojne, zorganizowane i potrafiące pracować samodzielnie. Intensywne kolory kojarzą się natomiast z pracą w grupie, dużą ilością energii i kreatywnością.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *