News

Wybór systemu monitoringu – wady i zalety poszczególnych rozwiązań

Na wybór systemu monitoringu składa się wiele kwestii. Aby wybrać rozsądnie, czyli w sposób indywidualny – dostosowany do naszych potrzeb, warto kierować się nie tylko skonkretyzowanymi parametrami i liczbami, ale także ogólnymi zaletami oraz wadami danego rozwiązania.

W dzisiejszym artykule zaprezentujemy najpopularniejsze rodzaje systemów monitoringu z uwzględnieniem ich walorów oraz wad. Zapraszamy do lektury!

Monitoring IP

Jest to niezwykle nowoczesna alternatywa stojąca w opozycji do tradycyjnych – analogowych rozwiązań. Zastosowanie tego rodzaju systemu umożliwia nam uzyskanie najwyższej jakości obrazu bez względu na warunki atmosferyczne oraz porę dnia. Dodatkową zaletą jest mnogość funkcji dodatkowych, które dają wiele możliwości. Zaliczamy do nich m.in. czujniki ruchu, dodatkowe podświetlenie, a także podczerwień.

Do największych zalet monitoringu IP należy zaliczyć bardzo prosty – intuicyjny montaż oraz ogromną funkcjonalność. System działa na bazie złącza sieciowego, zatem nie potrzebujemy dodatkowych rejestratorów – wystarczy dostęp do Internetu. Dzięki temu stały podgląd określonego obszaru umożliwiony jest praktycznie z każdego zakątka globu.

Monitoring analogowy

Podstawowa różnica dotycząca monitoringu IP i tradycyjnego monitoringu przemysłowego (analogowego) polega na poszczególnych elementach infrastruktury monitorowania. System IP nie wymaga stosowania  dodatkowych urządzeń i mowa tu nie tylko o urządzeniach rejestrujących, ale także o urządzeniach podtrzymujących zasilanie systemu.

Zbędna jest również instalacja dodatkowa, czyli przewody elektryczne do zasilania kamer – w przypadku telewizji analogowej ich obecność jest obowiązkowa. Podobnie rzecz się ma z obsługą systemu – dzięki zastosowaniu dedykowanych aplikacji wystarczy wpisać login oraz hasło, a aktualny podgląd z kamer wyświetli się w ułamku sekundy. W tej sytuacji wystarczy pobrać tożsamą aplikację na naszego smartfona, zarejestrować się i gotowe!

Ogromny wybór systemów alarmowych znajdą Państwo w sklepie Montersi.pl, którzy oferują wysokiej jakości switche i routery pod adresem: https://www.montersi.pl/switche-i-routery

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *