Gadżety Komputery News

Windows Hello będzie współpracować z rozwiązaniem biometrycznym

W urządzeniach, które w znacznej części skierowane są na rynek konsumencki producenci do zabezpieczeń najczęściej wykorzystują wzorce linii papilarnych pobieranych z pala lub funkcję rozpoznawania twarzy. Micrsoft przy współpracy z Fujitsu zdecydował się na wprowadzenie nowego rozwiązania – odblokowywanie dłonią.
 
Windows Hello wspiera logowanie przy użyciu dłoni. Zabezpieczenie polega na tym, że urządzenie odczytuje z naszej dłoni układ żył, który jak się okuje jest unikalny. Podobnie w przypadku linii papilarnych tak samo w przypadku mapy żył każdy z nas ma inną.
 

blogs.windows.com

 
Na oficjalnym blogu Microsoft pojawiła się informacja, że takie zabezpieczenie na pewno sprawdzi się w świecie biznesu, gdzie obecnie od pracowników wymaga się większej mobilności i gotowości do pracy zdalnej. Co za tym idzie, że teraz trudno jest z dobrym zabezpieczeniem przed potencjalnymi zagrożeniami. W celu zapewnienia wysokiej ochrony firma Fujitsu wraz z Redmond chce wdrażać najlepsze dotąd w branży IT zabezpieczenie biometryczne – Windows Hello i PalmSecure.
 
Technologia PalmSecure wykorzystuje czujnik montowany w laptopach sprawdzający podczas logowania do systemu naszą unikalną mapę żył. Na załączonym video widzimy, że cała operacja odczytania i porównywania z pierwotnym wzorcem zapisanym w urządzeniu trwa kilka sekund.
 
https://youtu.be/zJZCcVr8fkE
 
Na stronie internetowej firmy Fujitsu dostępny jest aktualny wykaz modeli laptopów wspierających nową technologię PalmSecure. Przedstawione modele przeznaczone są głównie na rynek biznesowy.
 
Źródło: blogs.windows.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *