News Rozrywka Telefony

Walcz z uzależnieniem od smartfona!

Smartfony w obecnych czasach niewątpliwie są tą klasą urządzeń, w której występuje najwięcej uzależnień. Mimo, że jest to narzędzie, które dostarcza nam nieskończoną ilość informacji w ciągu dnia to część użytkowników potrzebuje dotykać go bez powodu, a brak telefonu w kieszeni powoduje u nich strach. Takie i inne tego typu zachowania są pewnego rodzaju uzależnieniem.

 
Klemens Schillinger dla osób, które w sposób ciągły potrzebują przewijać i jeździć palcem po ekranie, a chcąc zacząć z tym walczyć wymyślił ,,Substitute Phone”, czyli kawałek ciężkiego tworzywa sztucznego, w którym umieszczono kamienne kulki. W tłumaczeniu nazwy produktu jest to, ,,Zastępczy telefon”, który ma za zadanie stymulować gesty podobne do przesuwania palców po ekranie smartfona.
 

dezeen.com

 
Twórca uwzględnił różne modele gadżetu dla różnych osób. Z kulkami umieszonymi w pionie (scrool), w poziomie (przesuwanie po ekranie) lub po skoście (gest uszczypnięcia ekranu).
 
dezeen.com

 
Sam obiekt został nazwany protezą smartfona, który sprowadza się do samych ruchów i jest sposobem, aby radzić sobie z objawami uzależnienia. Produkt traktowany jest, jako narzędzie terapeutyczne.
 
Drugim szalonym gadżetem, ale które również odniosło sukces jest Offline Lamp. Lampa, która pozwala odciąć się od wirtualnego świata osobą, które mają z tym problem. Tutaj rozwiązaniem jest specjalna szuflada, do której wsadzamy nasz smartfon i dopiero wtedy możliwe jest zapalenie światła.
 
klemensschillinger.com

 
Kolejnym problemem jest „Nomofobia”, czyli strach przed utratą lub brakiem smartfona w zasięgu ręki. Niestety na ten problem jeszcze nie znaleziono patentu.
 
klemensschillinger.com

 
Twórca Offline Lamp i Substitute Phone jak sam mówi uzależnienie to fizyczna potrzeba dotykania smartfona, którą można zastąpić poprzez dotykanie innych rzeczy. Z czasem możemy zmniejszać częstotliwość wykonywania tej czynności i zacząć walczyć z uzależnieniem. Klemensa Schillinger’a do stworzenia w/w gadżetów zainspirował pomysł jednego z pisarzy, który aby rzucić palenie zamiast papierosa użył zwykłego kija… W ten sposób wykonywał on fizyczną stymulacje, ale skutecznie bronił się przed szkodliwym uzależnieniem od nikotyny.
 
Źródło: klemensschllinger.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *