News

UBER Health – czyli ogromne ułatwienie dla pacjentów

Uber Health to aplikacja, która szczególnie skierowana jest do pacjentów przewlekle chorych, którzy mają problemy z poruszaniem. Oficjalnie wystartowała ona w Stanach Zjednoczonych. Ma ona na celu zapewnienie pacjentom bezpieczny i komfortowy transport do placówek medycznych.
 
Uber podaje informacje, że ponad 3.5 miliona Amerykanów nie trafia na czas do lekarzy z powodu problemów z transportem. Teraz ma być to znacznie ułatwione, a placówka medyczna w każdej chwili będzie mogła sprawdzić gdzie znajduje się poszczególny pacjent. Firma dodała również spore udogodnienie dla osób, które nie są biegłe w nowych technologiach, a mianowicie uruchomiła specjalny serwis telefoniczny, więc nie trzeba będzie posiadać ani aplikacji jak i dostępu do Internetu.
 
Uber Health zapewnia, że pacjent już 30 dni przed wizytą lekarską może wybrać trasę, godzinę oraz oszacować czas podróży. Dzięki tej funkcji możliwe jest dogodne ustalenie transportu na wizyty kontrolne.
 
Placówki medyczne i użytkownicy Uber Health mogą ze spokojem śledzić pełny proces realizacji – od momentu odebrania pacjenta, aż do transportu do placówki oraz wizyty u lekarza. Firma zapewnia, że standard jest zgodny z ustawą o ochronie zdrowia i danych pacjentów HIPPA (Health Insurance Portability i Accountability Act).
 
Aplikacja co prawda jest jeszcze w fazie testów, w związku z tym przetestowano już około 100 placówek w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli aplikacja okaże się być w porządku będzie sporym udogodnieniem dla osób chorych, którzy nie posiadają samochodu.
 
Źródło: uberhealth.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *