News Recenzje

Termometry od Xiaomi – bezdotykowy iHealth i klasyczny Mijia

Tak kilka lat temu jedynym dobrym urządzeniem do pomiaru temperatury ciała był klasyczny termometr rtęciowy. Z czasem zaczęły zastępować je termometry elektroniczne, które znacznie skracały czas pomiaru temperatury. Ich miejsce coraz częściej zajmują jednak nowoczesne bezdotykowe termometry. Właśnie dlatego postanowiliśmy sprawdzić jak w takim zestawie odnajdują się termometry od Xiaomi.

Decydując się na zakup termometru w zależności od wybranego modelu i jego funkcjonalności będziemy musieli zapłacić za niego od kilku do kilkuset złotych.

Xiaomi Mijia

Pierwszy z testowanych przez nas produktów to Xiaomi Mija. Jest to zwykły elektroniczny termometr, który potrzebuje około minuty na sprawdzenie temperatury ciała. Termometr otrzymujemy zapakowany w opakowanie wykonane z tworzywa sztucznego, w które po pomiarze temperatury możemy go ponownie schować.Cały termometr obsługuje się za pomocą jednego przycisku. Wystarczy go włączyć i umieścić w miejscu do pomiaru temperatury. Gdy skończy dokonywać pomiar poinformuje nas o tym sygnałem dźwiękowym. Na wyświetlaczu poda wynik z dokładnością do 0.1 stopnia Celsjusza.

W porównaniu do klasycznego termometru rtęciowego wskazał identyczny wynik temperatury ciała.

Xiaomi Mi iHealth

Dużo ciekawszym, ale i znacznie droższym rozwiązaniem może okazać się nowoczesny termometr bezdotykowy. Xiaomi Mi iHealth otrzymujemy zapakowane w ładne, białe kartonowe pudełeczko. Sam termometr został umieszczony w specjalnym wypełniaczu, aby nie uszkodził się podczas transportu.

Poza urządzeniem w pudełku znajdziemy jeszcze instrukcję jednak dla mnie znajdują się w niej jedynie niezrozumiałe szlaczki. Na szczęście jego obsługa jest dziecinnie prosta. Do dyspozycji mamy jeden przycisk. Wystarczy, że zbliżymy termometr na odległość max 3 centymetry od czoła i przycisnąć przycisk. Momentalnie termometr włączy się zmierzy temperaturę i poinformuję nas o tym za pomocą wibracji. Wynik wyświetla się z dokładnością do 0.1 stopnia Celsjusza na wyświetlaczu LED.

Termometr działa na zasadzie podczerwieni, jest ona w pełni bezpieczna i nie musimy obawiać się o jej fale. Termometr wykonuje pomiary w zakresie od 32 do 42 stopni. Termometr działa, dzięki 2 bateriom AAA, a jego waga to jedyne 90 gram. Bateria powinna wystarczyć na około 3000 pomiarów.

Dobrze widoczny wyświetlacz LED pozwala na pomiary temperatury u dziecka w nocy bez konieczności budzenia go i zapalania światła. Termometrem bez problemu możemy zmierzyć też na przykład temperaturę posiłku lub zupy. To bardzo przydatna funkcja, szczególnie dla rodziców. Co do dokładności termometru wskazał on identyczne temperatury jak pomiary wykonane za pomocą klasycznego termometru rtęciowego i Xiaomi Mijia.

Termometr Xiaomi Mijia można kupić w cenie około 30 złotych, a bezdotykowy Xiaomi Mi iHealth w cenie 120 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *