News

Telewizor z zakrzywionym ekranem – hit czy chwilowa moda?

Jeszcze kilka lat temu producenci telewizorów dążyli do maksymalnego spłaszczenia ekranów swoich odbiorników. Miały być one jak najcieńsze i jak najbardziej płaskie. Dziś jednak coraz częściej spotykamy się z widokiem telewizorów z zakrzywionym ekranem. Jest nim np. telewizor Samsung i jego modele oznaczone, jako „curved”. Telewizory z wygiętym ekranem niewątpliwie wzbudzają naszą ciekawość i zainteresowanie, czy jednak warto jest dopłacić do takiego rozwiązania?

 

Telewizory z zakrzywionym ekranem i ich zalety

Nie ulega wątpliwości, że podstawową zaletą telewizorów z wygiętym ekranem jest ich nowoczesny i oryginalny wygląd. Obok takiego odbiornika nikt z nas nie jest bowiem w stanie przejść obojętnie. Wiele tego typu odbiorników, w tym telewizor Samsung z serii Curved, zachwycają swoją niebanalną stylistyką i znakomitą jakością obrazu.

Sam design to jednak nie wszystko. Taki telewizor Samsung to bowiem także znacznie lepsze wrażenia wizualne. Jego konstrukcja opiera się bowiem na krzywej, zwanej cykloidą. Dzięki wygięciu ekranu pod odpowiednim kątem rozszerzeniu ulega całe dostępne pole widzenia, a sam obraz wydaje się być większy i szerszy niż ten sam obraz wyświetlany na ekranie zwykłego, płaskiego telewizora.

Kolejną zaletą jest także znacznie lepsze widzenie wyświetlanego obrazu także dla osób niesiedzących dokładnie na wprost ekranu, lecz po jego bokach. Przy takiej konstrukcji ekranu każdy bowiem fragment wyświetlanego na nim obrazu znajduje się w jednakowej odległości od oczu osoby oglądającej, co wpływa pozytywnie nie tylko na jej wrażenia wizualne, ale przede wszystkim na realizm wyświetlanych scen. Obraz zachowuje przy tym doskonałą jakość bez względu na kąt, pod którym na niego patrzymy oraz na odległość od centrum ekranu. Nie ma więc konieczności siedzenia dokładnie na wprost ekranu, gdyż wyświetlany obraz jest doskonale widoczny także osobom umiejscowionym po jego bokach. Właśnie dlatego telewizor Samsung z serii Curved spotkał się z tak dużym zainteresowaniem miłośników małego ekranu.

Warto czy nie warto kupić telewizor z wygiętym ekranem?

Jak widać, telewizory z zakrzywionym ekranem mają sporo zalet. Jeśli więc szczególne znacznie ma dla nas znakomita jakość obrazu i nowoczesny design, sprawa jest prosta: warto zainwestować w taki odbiornik, gdyż obraz na nim wyświetlany jest znacznie lepszej jakości niż ten oferowany przez tradycyjne płaskie telewizory.

Jednak podstawową wadą tego typu odbiorników jest ich wciąż dość wysoka cena, przez co jego kupno powinny rozważać raczej osoby posiadające dość duży budżet. Jeśli natomiast szczególnie zależy nam na tego typu telewizorze, ale nie chcemy przy tym wydawać na niego majątku, śledźmy oferty na zakrzywiony telewizor Samsung w Neonet.pl. Telewizory tej i innych marek z wygiętym ekranem często pojawiają się bowiem także w atrakcyjnych promocjach. Jeśli więc chcemy nieco zaoszczędzić na zakupie tego typu odbiornika, warto jest na nie zaczekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *