News

Technologiczna u najmłodszych w Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie

Pierwsze spotkanie zorganizowane w ramach Dnia Technologii w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Mogilnie cieszyło się dużym zainteresowaniem i popularnością. Tegoroczna akcja podjęta z Dyrekcją i nauczycielem doradztwa zawodowego również wywołała falę uśmiechu oraz dużo pytań odnośnie zaprezentowanych zawodów.
 
Redaktor Jakub Schulz w dniu 24 kwietnia 2018 udał się z przygotowaną prezentacją do młodzieży z klas III, V i VII. Spotkanie pozwoliło zaznajomić się z optymalizacją strony WWW i narzędziami SEO, pokazało jak kreować swój wizerunek w sieci oraz jak wykonać zdjęcia produktowe. Na koniec przybliżono im tematykę bezpieczeństwa w sieci. Zagadnienia posłużyły, aby pokazać im pracę w zawodzie: redaktora, specjalisty ds. SEO, optymalizacji stron WWW, Social Media Menager, Fotograf zdjęć produktowych, Tester sprzętu i oprogramowania, grafika komputerowego. Największą popularnością cieszył się zawód specjalisty ds. zabezpieczeń informatycznych – odnośnie tego zawodu miałem najwięcej pytań.
 

fot. Technologiczna.pl

 
fot. Technologiczna.pl

 
W młodszych klasach przeprowadzony został test sprawdzający wiedzę z Bezpiecznego korzystania z Internetu, w którym zawarte było zadanie konkursowe. Zadaniem dla najmłodszych było wymyślenie hasła reklamującego potrzebę korzystania z powerbanka. Zwycięskie hasło stanie się tytułem poradnika, który pojawi się już niedługo na łamach naszego portalu.
 
fot. Technologiczna.pl

 
fot. Technologiczna.pl

 
W czwartek 26 kwietnia 2018 zostały rozdane nagrody dla autorów trzech najciekawszych propozycji na hasło. Nagrodą było oczywiście powerbank.
 
Nagrodzeni: Kaja Stelmasik, Dominik Ostrowski, Anna Michałowska /fot. Technologiczna.pl

 
OD REDAKCJI:
 
Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie za zaproszenie i możliwość realizacji spotkań z klasami. Jesteśmy przekonani, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby najmłodsi odkryli w sobie przyszłe drogi zawodowe i otworzyli się na nowe możliwości. Warto zauważyć, że dobór zawodów nie był przypadkowy, ponieważ odpowiada on współczesnym potrzebom rynku pracy.
 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *