Happy smiling teen elementary schoolgirl studying looking at tablet device sitting in classroom with group of schoolchildren using laptop computers. Modern technologies for education concept.

Internet służy nie tylko rozrywce. Obecnie duże znaczenie ma także w edukacji najmłodszych. Niestety szkoły nie zawsze mogą zaoferować uczniom dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań. Dlaczego warto zainwestować w internet światłowodowy w placówkach oświaty? Jak podłączyć szkołę do szybkiego internetu?

Internet – ważny element współczesnej edukacji

Trudno dziś wyobrazić sobie skuteczną naukę w szkołach bez dostępu do internetu. To już nie tylko narzędzie przydatne do szybkiego wyszukiwania informacji. Współczesny świat coraz mocniej opiera się na nowoczesnych technologiach – a żeby móc się o nich uczyć niezbędna jest ciągła wymiana informacji.

Internet w szkołach to nie tylko jedna z metod walki z wykluczeniem komunikacyjnym – wciąż niezwykle powszechnym w mniejszych miejscowościach. To również szansa, by młodzież mogła poznawać i uczyć się zawodów przyszłości. Internet jest dziś niezbędnym narzędziem pracy w większości branż. Dostęp do szybkiej sieci to szansa na naukę umiejętności niezbędnych w wielu przyszłym życiu zawodowym.

Szybki internet w szkołach – jakie korzyści przyniesie

Co daje światłowód w szkole? Dlaczego warto zadbać o dostęp do szybkiego internetu dla dzieci i młodzieży?

  • Bezpłatny dostęp do internetu – w ramach zajęć dzieci mogą swobodnie korzystać z sieci. Niestety nie wszystkich rodziców stać na taką możliwość.
  • Nauka – dzięki dostępowi do internetu, dzieci mogą nauczyć się jak odpowiednio z niego korzystać. Bezpieczeństwo zapewnia także wsparcie i nadzór nauczyciela.
  • Możliwość nauki w oparciu o nowoczesne narzędzia cyfrowe – obecnie nauka znacznie wykracza poza wiedzę z książek. By odnaleźć się na rynku pracy, młodzież musi poznać technologie przyszłości. Dostęp do szybkiego internetu pozwala na lepsze poznanie wielu narzędzi i rozwiązań. Praktyka to bardzo skuteczna metoda nauki.

OSE – dostęp do szybkiego internetu dla szkół

Dostęp do szybkiego internetu dla szkół jest zagwarantowany na mocy ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Jak wynika z jej zapisów, każda placówka należąca do programu OSE może skorzystać z łącza o prędkości m.in. 100Mb/s.

Podmiotem wspierającym placówki edukacyjne w tej kwestii jest NEXERA. Operator udostępnia szkołom dostęp do odpowiedniej infrastruktury światłowodowej – dzięki czemu dostęp do szybkiego internetu jest możliwy. Co więcej, w ramach programu OSE prędkość połączenia można dodatkowo przyspieszyć.

Dzięki temu dzieci zyskują komfortowe warunki do nauki i lepszego poznawania świata. Tak kształtuje się społeczeństwo informacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here