Porady okołotechnologiczne

Szybki internet dla szkół – dlaczego warto wybrać światłowód?

Internet służy nie tylko rozrywce. Obecnie duże znaczenie ma także w edukacji najmłodszych. Niestety szkoły nie zawsze mogą zaoferować uczniom dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań. Dlaczego warto zainwestować w internet światłowodowy w placówkach oświaty? Jak podłączyć szkołę do szybkiego internetu?

Internet – ważny element współczesnej edukacji

Trudno dziś wyobrazić sobie skuteczną naukę w szkołach bez dostępu do internetu. To już nie tylko narzędzie przydatne do szybkiego wyszukiwania informacji. Współczesny świat coraz mocniej opiera się na nowoczesnych technologiach – a żeby móc się o nich uczyć niezbędna jest ciągła wymiana informacji.

Internet w szkołach to nie tylko jedna z metod walki z wykluczeniem komunikacyjnym – wciąż niezwykle powszechnym w mniejszych miejscowościach. To również szansa, by młodzież mogła poznawać i uczyć się zawodów przyszłości. Internet jest dziś niezbędnym narzędziem pracy w większości branż. Dostęp do szybkiej sieci to szansa na naukę umiejętności niezbędnych w wielu przyszłym życiu zawodowym.

Szybki internet w szkołach – jakie korzyści przyniesie

Co daje światłowód w szkole? Dlaczego warto zadbać o dostęp do szybkiego internetu dla dzieci i młodzieży?

  • Bezpłatny dostęp do internetu – w ramach zajęć dzieci mogą swobodnie korzystać z sieci. Niestety nie wszystkich rodziców stać na taką możliwość.
  • Nauka – dzięki dostępowi do internetu, dzieci mogą nauczyć się jak odpowiednio z niego korzystać. Bezpieczeństwo zapewnia także wsparcie i nadzór nauczyciela.
  • Możliwość nauki w oparciu o nowoczesne narzędzia cyfrowe – obecnie nauka znacznie wykracza poza wiedzę z książek. By odnaleźć się na rynku pracy, młodzież musi poznać technologie przyszłości. Dostęp do szybkiego internetu pozwala na lepsze poznanie wielu narzędzi i rozwiązań. Praktyka to bardzo skuteczna metoda nauki.

OSE – dostęp do szybkiego internetu dla szkół

Dostęp do szybkiego internetu dla szkół jest zagwarantowany na mocy ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Jak wynika z jej zapisów, każda placówka należąca do programu OSE może skorzystać z łącza o prędkości m.in. 100Mb/s.

Podmiotem wspierającym placówki edukacyjne w tej kwestii jest NEXERA. Operator udostępnia szkołom dostęp do odpowiedniej infrastruktury światłowodowej – dzięki czemu dostęp do szybkiego internetu jest możliwy. Co więcej, w ramach programu OSE prędkość połączenia można dodatkowo przyspieszyć.

Dzięki temu dzieci zyskują komfortowe warunki do nauki i lepszego poznawania świata. Tak kształtuje się społeczeństwo informacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *