Komputery News

SPUD – przenośny „monitor”, otwierany jak parasol

Na Kickstarterze często można znaleźć wiele ciekawostek oraz nowatorskich rozwiązań. Wszyscy zwrócili ostatnio uwagę na SPUD – kompaktowy monitor, który otwiera się niczym parasol oraz jest bardzo łatwy w transporcie.

 

Działanie tego urządzenia jest stosunkowo proste. Wygląd przypomina softbox fotograficzny, tyle że zamiast źródła światła w środku mamy niewielki projektor z odwróconym obrazem. Czarne, nieprzepuszczające światła ścianki pozwalają uzyskać klarowną wiązkę obrazu, która pokazuje się na białym materiale.

SPUD
fot. Kickstarter

SPUD (Spontaneus Pop-Up Display) promowany jest jako przenośny, dodatkowy monitor, którego możemy podłączyć do komputera lub smartfona, zaś jego materiałowa obudowa po złożeniu pozwala na łatwy transport. Pomysł bardzo prosty, ale oryginalny.

Monitor ma być konkurencją dla przenośnych projektorów, dla których mimo wszystko trzeba zapewnić odpowiednie warunki oświetleniowe. Tutaj zaś dzięki softboxowi możemy liczyć na stosunkowo dobrą jakość obrazu, chociaż nie jest ona rewelacyjna.

https://www.youtube.com/watch?v=_OR-WEpywq4

Autorzy zebrali już prawie 200 tysięcy dolarów z zakładanych 33 tysięcy. Ceny SPUD-a zaczynają się od 350 dolarów. Swoją drogą ciekaw jestem, czy pojawią się tego typu domowe wynalazki z użyciem jakiegoś projektora i kupionego softboxa fotograficznego. A co Wy sądzicie o tym pomyśle?

źródło: Kickstarter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *