News Telefony

Sprzedaż iPhone’ów w Stanach Zjednoczonych zostanie zablokowana ze względu na patenty?

Blokada sprzedaży różnych produktów elektronicznych to zjawisko rzadkie, ale na pewno bardzo bolesne w szczególności finansowo dla wielu firm. Do tego typu zdarzeń dochodzi najczęściej podczas wojny patentowej. Czy Apple będzie musiał wstrzymać sprzedaż iPhone’ów na swojej rodzimej ziemi?

 
Wojna na patenty często niesie za sobą bardzo kosztowne decyzje dla wielu firm. Znana nam już firma Qualcomm postanowiła walczyć o swoje pozywajac największego gracza iOS, czyli firmę Apple. Następstwem tego działania poprzez sąd było złożenie wniosku o zakazie sprzedaży iPhone’ów w USA. Nie da się ukryć, że to dość odważne posunięcie oraz otwarcie wojny z amerykańskim gigantem.

Według Qualcomm, firma Apple naruszyła aż 6 patentów powiązanych z wydłużaniem działania baterii. Walka z pewnością na jednej rozprawie się nie skończy, ponieważ różne inne utarczki między obiema firmami trwają już od dłuższego czasu. Jak informują nas zagraniczne źródła firma Apple nie chcę zapłacić ze względu na zbyt duże oczekiwania finansowe Qualcomm. Takie działanie z pewnością ma na celu ograniczyć amerykańskiego giganta, właściciela iOS.

Źródło: The Verge

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *