Internet News

Spotkanie z technologią w Szkole Podstawowej 3 w Mogilnie

Jak co roku wspólnie ze Szkołą Podstawową 3 w Mogilnie zorganizowaliśmy warsztaty z udziałem nowych technologii. W tym roku pierwszy raz postanowiłem, że osobiście opowiem dzieciom nie tylko o pracy redaktora, ale również o tym, że nowoczesne smartfony mogą być przydatne podczas pracy zawodowej. Oprócz wielu pobocznych tematów, które między innymi poprowadził nasz redaktor Jakub, postanowiłem pokazać młodemu pokoleniu jak wykorzystać smartfona wraz z akcesoriami do codziennej pracy. Moim silnym wsparciem były produkty Motoroli, a konkretnie telefon Moto Z3 Play wraz ze sporą ilością modułów Moto Mods, które jakiś czas temu recenzowałem dla Was na łamach portalu technologiczna.pl.

Warsztaty podczas zajęć lekcyjnych

Nasze spotkania odbywały się cyklicznie z różnymi grupami, w których brały udział dzieci od klas 6 do 8. Dzięki temu razem z Kubą mogłem swobodnie rozplanować wszystkie zajęcia tak, aby każda klasa wyniosła z naszych zajęć nie tylko wiedzę, ale też zainteresowanie oraz oczywiście drobne upominki, dla najbardziej aktywnych dzieci. W tym miejscu chciałbym podziękować nauczycielom oraz Pani dyrektor za wspaniałą organizacje spotkań.

Mając 45 minut (godzinę lekcyjną) starałem pokazać się dzieciom jakie niebezpieczeństwa związane są użytkowaniem smartfonów. Na spotkaniu wspólnie podkreślaliśmy, że niebezpieczeństwa wynikają głównie z braku rozwagi użytkowników podczas użytkowania telefonów komórkowych. Oczywiście oprócz tych niebezpieczeństw telefon staje się coraz bardziej praktycznym narzędziem do pracy, komunikacji, rozrywki oraz wielu innych czynności. Wszystko zależy od rozwagi, którą powinniśmy się kierować mając mobilny i przenośny komputer. Do testów oraz prezentacji posłużył mi telefon Motorola Moto Z3 Play wraz z modułami Moto mods.

Zaskoczenie oraz duże zainteresowanie Moto mods insta-share

Nie da się ukryć, że moduł insta-share zadziwia na wielu konferencjach. Nie inaczej było w szkole, gdzie podczas warsztatów poinformowałem uczniów, że za chwilę udostępnię im obraz o przekątnej nawet 70 cali. Pierwsze co usłyszałem to duże niedowierzanie, ale w końcu po zaprezentowaniu możliwości w/w modułu wszyscy byli bardzo pozytywnie zaskoczeni. Wszystkim uczestnikom warsztatów przedstawiłem, że to bardzo, ale to bardzo praktyczny moduł, którym swobodnie możemy nie tylko oglądać filmy, ale również pokazać swoja pracę będąc na spotkaniu w pracy lub po za.

Miny dzieci mówią same za siebie. Oczywiście pojawiało się wiele pytań, jednak te pozostawiłem na koniec spotkania z daną grupą. Sam moduł według mnie, co również chciałem przedstawić dzieciom jest jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów producenta Motorola. Wspomniałem również dzieciom, że nie muszą posiadać tylko i wyłącznie modelu Motorola Moto Z3 Play, gdyż Moto mods projektor insta-share jest kompatybilny również ze starszymi modelami z rodziny Moto Z.

Zastosowanie dla każdego modułu Moto mods, wybór należy do użytkownika

W trakcie warsztatów pokazywałem dzieciom wiele modułów Moto mods. Oczywiście nie starczyło czasu, aby omówić wszystkie. Sporym zaskoczeniem oraz zainteresowaniem okazał się również Moto Mods Gamepad. Nie ma się co dziwić, ponieważ ten gamingowy moduł to idealna zabawka dla każdego młodego człowieka. Ze swojej strony pokazałem dzieciom, że takiego modułu można również używać do praktycznego poruszania się po telefonie oraz oczywiście grania w przerwie lub drodze do domu z pracy. To wszystko zależy oczywiście od rozwagi, którą każdy powinien się kierować korzystając ze smartfona.

Kiedy puściłem moduły do obejrzenia, pojawiało się wiele pytań. Były to zapytania nie tylko praktyczne, jak korzystać ze sprzętu, ale również pojawiały się pytania o cenę danego modułu. Odpowiedzi na wszystkie pytania starałem się udzielić w miarę możliwości czasowych, jednak zainteresowanie było tak duże, że nie zawsze byłem w stanie udzielić dokładnej odpowiedzi.

Drobne upominki od Motorola – wręczane za aktywność i najciekawsze odpowiedzi

Nie mogłem przyjechać z pustymi rękami. Dzięki uprzejmości firmie Motorola mogłem pokazać uczniom ze Szkoły Podstawowej 3 w Mogilnie nie tylko telefon Moto Z3 Play wraz z modułami. Za najciekawsze odpowiedzi oraz przede wszystkim aktywne osoby wręczałem drobne upominki. Właśnie dlatego podczas warsztatów starałem się, aby dzieci bardzo czynnie brały udział w całych zajęciach.

W imieniu redakcji dziękuję za zaproszenie i mam nadzieję, że będziemy mogli pomóc również w przyszłym roku, uświadamiając młodych uczniów, że nowe technologię to nie tylko samo zło, wystarczy umieć z nich korzystać z rozwagą w każdym momencie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *