News Telefony

Honor 8 – tańszy odpowiednik Huawei P9 – TechBox

Honor 8 zastąpił poprzedni model Honora 7. Model z oznaczeniem ,,8” może stać się największym rywalem Huawei P9, – dlaczego? Chociażby, dlatego, że oferuje podobne parametry techniczne za mniejszą cenę.
 
Na podkładzie znajdziemy procesor Kirin 950 wspierany przez 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz układ graficzny Mali-T880 MP4. Na dane użytkownika przeznaczono dysk o pojemności 32 GB. Całość pracuje pod kontrolą systemu mobilnego Android w wersji 6.0 Marshmallow.
 
Na tyle oprócz rewelacyjnego czytnika linii papilarnych znajdziemy podwójny obiektyw aparatu o rozdzielczości 12 Mpix, z kolei na froncie umiejscowiono obiektyw aparatu o rozdzielczości 8 Mpix. Za dostarczenie energii odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 3000 mAh.
 
Obudowa tego modelu Honor jest specyficzna i wielu osobą może przypaść do gustu. Elegancka, aluminiowa ramka, zaokrąglone krawędzie oraz dwie tafle szkła. Brzmi jak diament i w sumie tak jest. Całości niesamowitej prezencji dodaje ekran 2.5D oraz wąskie ramki okalające go.
 
Mimo, że obudowa pięknie wygląda to zastosowanie tafli szkła powoduje straszne palcowanie się nie tylko samego ekranu, ale również plecków smartfona. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że urządzenie bardzo łatwo śliska się po powierzchni stołu jak i łatwo jest o wypadnięcie go z ręki.
 
Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Ekran o wielkości 5,2 cala pracuje w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i na co dzień prezentuje się wyśmienicie. Producent nie zdecydował się na zastosowanie wyświetlacza QHD i dzięki temu dostajemy niższą cenę końcową urządzenia oraz nieco dłuższy czas pracy na baterii.
 
W kwestii wydajności połączenie procesora Kirin 950 wraz z 4 GB pamięci RAM daje naprawdę pozytywne rezultaty. Przypomnijmy, że na pokładzie znajduje się Android 6.0 Marshmallow z nakładką graficzną producenta EMUI 4.1.
 
Na minus zasługuje głośnik, który nie jest stereo. Umieszczony na dolnej krawędzi gra dobrze nawet przy wysokim poziomie głośności, ale z pewnością nie jest do smartfon przeznaczony do słuchania muzyki.
 
Mimo wielu wad Honor 8 ma też wiele zalet. Reasumując jest to dobry smartfon do codziennego użytkownika i z pewnością zadowoli większość z nas.
 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *