CES 2018 Elektronika News Telefony

Smartfon w laptopie – innowacyjny pomysł Razera

Firmy obecnie pracują nad pomysłami, aby mocno zaskoczyć użytkownika nietypowymi rozwiązaniami. Poznaliśmy już hybrydę laptopa i tabletu, stacje dokujące do smartfona, które potrafią przekształcić go w pełnoprawny PC, itp. Firma Razer poszła o krok dalej i na CES 2018 zaskoczy nas laptopem, którego sercem będzie smartfon – Razer Phone.
 
Razer Project Linda – tak nazywać się będzie nowoczesne rozwiązanie producenta. Jest to połączenie telefonu i obudowy w kształcie laptopa, które ma umożliwiać rozszerzenie możliwości mobilnego systemu.
 
Dosłownie i w przenośni smartfon Razer Phone będzie można włożyć do laptopa w miejsce gdzie zazwyczaj umieszczany jest touchpad. Projekt Linda ma zapewniać najlepsze wrażenia z gier i wydajność ze środowiska Androida wprowadzając do niego fizyczną klawiaturę i większy ekran.
 

cnet.com

 
Taka hybryda została wyposażona w ekran dotykowy o przekątnej 13,3 cala działającego w rozdzielczości qHD (120 Hz), baterię o pojemności 53,6 Wh, 200 GB dodatkowej pamięci na dane, gniazdo jack 3,5 mm, mikrofon, kamerę 720p, USB typu A i USB typu C. Zainstalowany akumulator działa podobnie jak powerbank i podczas dockowoania ładuje Razer Phone.
 
Sercem hybrydy tak jak wcześniej wspomniałem ma być smartfon, na którego pokładzie znajdziemy procesor Qualcom Snapdragon 835 i 8 GB pamięci RAM.
 
Podobne rozwiązanie trudno jest znaleźć na rynku. Hybrydowe połączenie zaprezentował kiedyś Asus – model Padfone, jednak w tym przypadku było to połączenie smartfona i tabletu bez obecności fizycznej klawiatury.
 
gizmochina.com

 
Źródło: cnet.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *