CES 2018 Elektronika News

Samsung wprowadzi telewizory microLED – CES 2018

QLED to kolejna ulepszona wersja telewizorów LCD z podświetleniem krawędziowym. Technologia OLED została opracowana przez jednego z najbardziej znanych producentów – LG. Samsung postanowił odpowiedzieć konkurencji i stworzył segmentowy telewizor microLED.
 
Jak doskonale wiemy matryce OLED są tysiąc razy lepsze niż matryce LCD. Dzięki braku konieczności korzystania z zewnętrznego podświetlenia technologia ta pozwala na sterowanie każdym pikselem z osobna. Matryce te oferują niezrównaną, jakość wyświetlanego obrazu. Jest tylko jeden poważny problem: obecnie takie matryce jest w stanie wyprodukować tylko LG Display. To z kolei oznacza, że wszystkie wiodące firmy produkujące telewizory zmuszone są wykorzystać panele produkowane przez konkurencję.
 

benchmark.com

 
Samsung postanowił sprzeciwić się LG i opracował autorską technologię microLED. Na targach w Las Vegas korporacja zaprezentuje Samsung The Wall, czyli pierwszy 146 – calowy telewizor z matrycą microLED.
 
Mimo, że nowatorski pomysł Samsunga ma niewiele wspólnego z OLED to wbrew pozorom dzięki powłoce nanokryształków pozwala osiągnąć wysoką, jakość wyświetlanego obrazu. Niestety nadal jest to pomysł, który wykorzystuje matryce LED i na dłuższą metę ciężko będzie Samsungowi rywalizować z LG.
 
The Wall to jednak pierwszy telewizor przeznaczony dla konsumenta, który funkcjonuje podobnie jak OLED i również pozwala na sterowanie diodami LED emitującymi światło. Dzięki temu microLED również nie potrzebuje dodatkowego podświetlenia zewnętrznego.
 
komputerswiat.pl

 
Producent deklaruje, że jest w stanie produkować matryce o różnej wielkości, a co ciekawe panele można ze sobą łączyć. W praktyce oznaczać będzie to to, że użytkownik może kupić jeden panel microLED, a gdy stwierdzi, że telewizor jest jednak za mały to dokupi kolejne panele i je ze sobą połączy.
 
Telewizory microLED od Samsunga mają osiągać maksymalną, jakość 2000 nitów i zapewniać pełne pokrycie palety barwnej DVI – P3. Rozdzielczość, w jakiej telewizor ma pracować nie jest jeszcze znana.
 
Niestety na nowy produkt będziemy musieli trochę poczekać, ponieważ jego planowany debiut to przełom 2018 i 2019 roku.
 
Czy inwestycja Samsunga w microLED to realne zagrożenie dla technologii OLED? Oceńcie sami.
 
Źródło: x4studio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *