News Recenzje

Słuchawki dla graczy – TRUST IRONN GXT 7.1

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego gracza powinny być dobre słuchawki, które nie tylko nie będą przeszkadzać w grze, ale i pomogą poprawić swoje wyniki. Tylko jak spośród tak dużej gamy produktowej wybrać te odpowiednie?

Do naszej redakcji trafił zestaw słuchawkowy od TRUST – IRONN 7.1 wyposażony w elastyczny mikrofon. Słuchawki posiadają jednokolorowe podświetlenie, które bardzo dobrze współgra z gamingową konstrukcją.

TRUST IRONN GXT 7.1 – opakowanie i zawartość

Słuchawki otrzymujemy zapakowane w klasyczne, kartonowe opakowanie, na którym zostały nadrukowane wszystkie informacje na temat urządzenia. Po jego otwarciu musimy wysunąć wkład z Tworzywa sztucznego, w którym znajdują się słuchawki. Poza słuchawkami w pudełku znajdziemy jeszcze książeczkę z informacjami o produkcje oraz naklejkę z logiem producenta.

TRUST IRONN GXT 7.1 – wykonanie i wygląd

Od razu widać, że słuchawki zostały wykonane z dobrej jakości materiałów. Słuchawki są lekkie i mają miękkie nauszniki, które pomagają dodatkowo stłumić dźwięki dochodzące z otoczenia. Posiadają stałą konstrukcję, która może nieco utrudniać ich przechowywanie, ale dzięki temu są też bardziej wytrzymałe.

Mikrofon zastosowany w urządzeniu jest regulowany, co pozwala na dokładne dopasowywanie tak, aby dobrze było nas słychać.

Słuchawki są dosyć duże i masywnie zbudowane. Na moją głowę są nieco za duże. Nie ma się jednak co dziwić. W gronie graczy zdecydowanie nie znajdziemy zbyt dużej ilości kobiet, więc tego typu urządzenia nie będą dla nich idealnie przystosowane. Mimo to słuchawki są naprawdę wygodne. Ze względu na metalową podczas ich zakładania nie usłyszymy charakterystycznego dźwięku strzelania plastiku. Ucisk na uszy bardzo dobrze niwelują miękkie pianki nauszników. Jedyny problem to nagrzewanie się uszu, ale to nie jest wina tego modelu, a większości słuchawek z konstrukcją wokół-uszną.

TRUST IRONN GXT 7.1 – użytkowanie

Brzmienie dźwięki, który dociera do naszych uszu jest przyjemne. Słuchawki dość dobrze radzą sobie też z wygłuszeniem szumu zewnętrznego. Jak na słuchawki z takiej półki cenowej jakość dźwięku pozytywnie mnie zaskoczyła. Co do odtwarzania na nich muzyki, z pewnością możecie liczyć na czyste dźwięki, które nie będą się ze sobą zlewać. Barwę dźwięku opisałabym jako zimną. Miłośnicy głębokiego basu mogą się nieco rozczarować.

Co do przestrzennego dźwięku, słuchawki przekazałam na testy koledze, który podsumował je następująco: podczas rozgrywki bez problemu można schować się przy ścianie i bez najmniejszej trudności rozpoznać, gdzie znajdują się przeciwnicy po jej drugiej stronie. Słuchać w jakim kierunku biegnie przeciwnik, co pozwala przygotować się na walkę.

Mikrofon umieszczony w słuchawkach bardzo dobrze radzi sobie ze zbieraniem dźwięku. Osoby, z którymi komunikowałam się za ich pomocą mówiły, że dobrze mnie słychać, a w przeciwieństwie do zwykłych zestawów słuchawkowych nie zbierały one szumu, ani innych odgłosów z otoczenia.

Z komputerem, konsolą lub laptopem połączymy je za pomocą 2 metrowego oplecionego przewodu USB. To właśnie on odpowiada też za podświetlenie elementów nauszników. Idealnie współgra to z eleganckimi czarno-srebrnymi elementami sprawiając, że słuchawki wyglądają dużo ciekawiej.

Czy warto kupić TRUST IRONN GXT 7.1?

Słuchawki Trust GXT IRONN 7.1 dostępne są w cenie około 190 zł. W tej półce cenowej z pewnością będzie to bardzo ciekawy wybór. Zapewniają dobrą jakość dźwięku i wygodę użytkowania. Konstrukcja jest masywna, a wygląd nowoczesny. Myślę, że każdy gracz, który się na nie zdecyduje nie będzie tego żałował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *