Ciekawostki serwisowe Strona Główna

Serwis telefonów Wrocław – naprawa na własnych częściach czy tych od klienta?

Części do telefonów to niezwykle ważna kwestia. Nie mając odpowiednich podzespołów nie będziemy mogli usunąć awarii. Właściciele uszkodzonych telefonów, chcąc przyspieszyć zakończenie usługi u przedsiębiorcy czasami próbują pomóc, przynosząc do serwisu telefonów własną część (np. wyświetlacz) kupioną z różnych źródeł (niekoniecznie „zaufanych”). Co należy zrobić w takim przypadku? Wybrać zaufanie klienta z ryzykiem, czy jednak propozycje naprawy na własnych częściach?

Serwis telefonów Wrocław – własne źródło części jest bezpieczniejszym rozwiązaniem

Naprawy telefonów mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami. W dużej mierze wszystko opiera się na tym, czy podczas naprawy dojdzie do uszkodzenia, czy jednak nie. Przy wymianie szybki każdy technik musi uważać, aby nie uszkodzić własności klienta. W przeciwnym razie będzie trzeba wymienić cały moduł wyświetlacza. Nie są to jedyna niespodzianki czyhające każdego dnia w serwisie telefonów. Zdarza się, że klienci, przychodząc z prośbą o pomoc w naprawie smartfona przynoszą własne części, które zakupili gdzieś w Internecie. Co w takiej sytuacji powinien zrobić serwis telefonów Wrocław? Według naszej redakcji – odmówić pomocy.

Naprawa na częściach z innego źródła pochodzenia niesie za sobą spore ryzyko. Nie chodzi o fakt, że ekran do telefonu Samsung Galaxy S20 wstawia się inaczej, niż inny taki sam wyświetlacz. Ryzykiem jest jakość części, która może po naprawia mieć wadę fabryczną. W takim przypadku klienci najczęściej przychodzą z pretensjami, wskazując nieprawidłowy proces naprawy. To działanie może nie jest powszechne, ale z pewnością może narazić przedsiębiorcę na straty, stres i niepotrzebne dyskusje z klientami. Nie ma tutaj również znaczenia gwarancja otrzymana na część w miejscu zakupu. Taki sprzedawca może wskazać, że naprawa była przeprowadzona w sposób nieprawidłowy. Cały ten proces to strata czasu i pieniędzy dla klienta.

Serwis telefonów Wrocław nie kupuje części na Aliexpress

Oferty sprzedażowe na chińskim portalu bardzo często kuszą klientów do przeróżnych zakupów. Wśród nich często pojawiają się części do napraw telefonów, których pochodzenie (oprócz Chin) kompletnie nie jest znana. I chociaż na pierwszy rzut oka większość podzespołów z takich stron wygląda identycznie, to różnice względem oryginalnych części możemy szybko dostrzec. Bezwzględu na cenę żaden serwis telefonów Wrocław nie będzie korzystał z usług tego chińskiego portalu. Powodów może być wiele, ale głównym są oczywiście sprawdzeni dostawcy. Bez tego nie można zbudować relacji z klientami, którym naprawia się telefony. Wyobraźmy sobie, że dokonując napraw na takich częściach mamy same reklamacje lub problemy już na etapie napraw serwisowych. To nie tylko psuje opinie marce, ale również odstrasza klientów, którzy mogą szybko wysnuć wnioski i komentarze, że używamy tanich zamienników lub podróbek.

Każdy serwis telefonów Wrocław w zależności od konkretnego towaru ma swoich sprawdzonych dostawców. Nie sposób ominąć jednak zakupu części, które produkowane są w Chinach. Nie ma się co oszukiwać – co takiego nie jest produkowane w Chinach? W branży elektronicznej znaczna ilość podzespołów, części lub urządzeń również pochodzi z Chin. Musimy jednak zwrócić uwagę, że tutaj chodzi o sprawdzonych dostawców. Prowadząc serwis telefonów Wrocław z pewnością dostajemy różne oferty. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mogli sprawdzić każdą z nich. Tylko tak poznamy jakość oraz uzyskamy dostęp do oryginalnych podzespołów, które nie będą skutkować odrzuconymi reklamacjami. Warto również pamiętać, że wśród pogwarancyjnych serwisów GSM niezwykle istotną usługą jest refabrykacja, która pozwala klientowi zachować oryginalny wyświetlacza, część wysokiej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *