Elektronika News Telefony

Samsung zacznie tworzyć własne GPU

Firma Samsung już od dłuższego czasu chce stworzyć własny, autorski procesor grafiki i w jak największym stopniu odizolować się od ARM. Dwa lata temu firma próbowała podjąć współpracę z AMD i Nvidią, ale niestety, współpraca nie doszła do skutku.
 
Obecnie Samsung mieszczący się w Kalifornii i Teksasie postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zatrudnić pracowników AMD i Nvidii. Razem mają stworzyć grupę do wykonywania autorskich projektów tak, aby w pełni uniezależnić się od ARM Mail.
 
Niestety póki, co nie znamy bliższych szczegółów na temat GPU Samsunga. Wiadomo, że pierwsza generacja takiej konstrukcji ma trafić do budżetowych egzemplarzy. Takie rozwiązanie pozwoli zmniejszyć koszty produkcji oraz ocenić realną wydajność dla produktów z wyższej półki cenowej.
 
Pewną informacją jest to, że Samsung Mongoose potrafi w fazie testowej pobić ARM z serii Cortex-A. Jeżeli testy będą miały odwzorowanie w rzeczywistości to całkiem możliwe jest to, że Samsung będzie mógł być samowystarczalny – podobnie jak Apple.
 
Źródło: purepc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *