News

Revolut kontra Euronet, który wprowadza prowizje za wypłatę gotówki

Jakiś czas temu pisałem Wam o nowoczesnym rozwiązaniu – karty płatniczej Revolut, która to miała chronić nasze wrażliwe dane osobowe. I w zasadzie tak jest, ale jedna z sieci bankomatów w Polsce postanowiła wprowadzić prowizje za wypłaty gotówki przy użyciu właśnie tej karty.
 
Mowa tutaj oczywiście o prowizji pobieranej przez bankomaty Euronetu. Do tej pory było tak, że w miesiącu posiadać takiej karty mógł bezpłatnie wypłacić do 800 zł, a użytkownik premium do 1600 zł. Niestety zaskoczeni zostali wszyscy, nie tylko sami użytkownicy, ale również polski odział Revolut, który w tej sprawie bada decyzję Euronetu.
 
Sprawa nie wyszłaby na jaw gdyby nie dwójka użytkowników, którym została doliczona dość spora prowizja za wypłatę gotówki. Właściciel karty przy wypłacie kwoty 50 zł został obarczony prowizją w wysokości 13 zł.
 
Kontakt z biurem prasowym Euronet potwierdził, że taka opłata została przez firmę nałożona. Wynika to z tego, że Euronet zadeklarował prowizje dla wszystkich kart wydanych poza Unią Europejską. Na nieszczęście Revolut pochodzi z Wysp Brytyjskich, które jak wiemy wyszły już z obszaru Unii Europejskiej.
 
Zapewne wszyscy zainteresowani są zdziwieni postępowaniem Euronetu i mam nadzieję, że Revolut szybko rozwiąże sprawę. Póki, co można tak jak zawsze wypłacać bezpłatnie pieniądze w innych bankomatach niż Euronet.
 
Źródło: pepper.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *