News

Samsung wznowi sprzedaż Galaxy Note 7 dopiero w październiku

Samsung postanowił wznowić wstrzymaną sprzedaż popularnego Galaxy Note 7. Wszystko wskazuje na to, że w październiku będziemy mogli kupić nowe egzemplarze bez „wybuchowych niespodzianek”.

 

Tegoroczna premiera najnowszego biznesowego flagowca Samsunga okazała się kompletną klapą. Producent nie spodziewał się, że najnowsze notesy z numerem 7 będą wybuchać podczas ładowania. Szybka reakcja i nie lekceważenie zgłoszeń o pierwszych wybuchających Note była następstwem trudnych decyzji dla Samsunga. Firma globalnie ogłosiła, że klienci mogą skorzystać z wymiany urządzenia na Nowe lub (w niektórych krajach m.in Polska) wymiany sprzętu na model Galaxy S7 Edge ze zwrotem różnicy ceny w postaci voucherów na produkty marki Samsung.

20160910_151348

Wstrzymanie sprzedaży na początku września to ogromny cios dla Koreańczyków, którzy mimo takich problemów i strat się nie poddają. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i proces wymiany zakończy się 21 września, to pierwsze nowo wyprodukowane smartfony trafią do klientów już w październiku czyli miesiącu wznowienia sprzedaży Note 7. Jednak czy całe działanie Samsunga poprawi obecną sytuacje?

Pamiętajmy, że wizerunek producent aktualnie jest bardzo mocno nadszarpnięty. Wielu klientów, którzy planowali zakupić Note 7 mogli się bardzo zrazić do wybuchających „niespodzianek” od Koreańczyków. Po dziś dzień możemy przeczytać cały czas o wybuchach modelu Samsunga zostawiają przy tym same szkody np. w hotelu czy w domu aktualnych klientów.

fot.baidu.com
fot.baidu.com

Warto tez zwrócić uwagę, że w USA pasażerowie nie mogą wsiadać na pokład samolotów z flagowym notesem od Samsunga. Te i inne czynnik niestety niszczą to na co koncern tak ciężko (i drogo) pracował przed całą kampanią reklamową.

Samsung będzie walczył o swoich klientów

Odbudowa wizerunku to niewątpliwie bardzo trudna kwestia, tym bardziej kiedy konkurencja nie śpi. Producent postanowił, że wszystko odbuduje i spróbuje naprawić. Najnowsze egzemplarze będą już pozbawione ukrytych wad związanych z baterią. Dodatkowe plotki sugerują, że producent chce wprowadzić Note 7 w nowych wersjach kolorystycznych, które mogą zwrócić ponownie uwagę wszystkich klientów. Nie możemy też wykluczyć, że pojawią się jakieś dodatkowe gratisy, czy nawet obniżenie ceny samego Galaxy Note 7.

Czy producent odzyska zaufanie swoich klientów? Odpowiedź na to poznamy już październiku.

Źródło: Samsung

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *