AGD Elektronika News

Samsung QLED TV, czyli telewizor wymyślony na nowo

Nowości na rynku elektroniki potrafią zaskoczyć. Firma Samsung rozszerza swój ekosystem telewizorów, tym razem poznajemy najnowszą premierową rodzinę Samsung TV QLED.

 

Doskonała jakość obrazu. Piękny design. Rozbudowane funkcje Smart TV. Tak w skrócie można opisać nowe telewizory Samsung QLED TV. W tej linii produktów nic nie jest przypadkowe, a każdy szczegół został dokładne przemyślany. Właśnie dlatego widzowie mogą liczyć na najlepsze wrażenia wizualne w każdym aspekcie obcowania z telewizorem. QLED TV to prawdziwe dzieło sztuki użytkowej. Nie da się ukryć, że własnie tak było na polskiej premierze nowej linii telewizorów Samsung, która miała miejsce w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Nasz portal postanowił udać się bezpośrednio na premierę Samsunga. Jesteście ciekawi co takiego zobaczyliśmy?

Technologiczne przedstawienie QLED

Gospodarzem wtorkowego wieczoru był znany prezentem telewizyjny Marcin Prokop, który wraz z Maciejem Koniecznym (Dyrektor sprzedaży i marketingu dywizji RTV, Samsung Electronics Polska) zadbał o wspaniały klimat całej konferencji. Jak się okazało, nie bez powodu polski oddział producenta wybrał wydział Fizyki na Warszawskiej Politechnice. Miejsce oprócz swojej przestrzeni miało wprowadzić nas w poznanie bliżej nowej linii telewizorów, a właściwie ich ekranów. Zajął się tym dr Jacek Błoniarz – Łuczak z Centrum Nauki Kopernik, który jako fizyk wyjaśnił publiczności powstawanie kolorów oraz w skrócie działanie zaawansowanej technologii Quantum Dot występującej w telewizorach Samsung QLED.

dr Jacek Błoniarz- Łuczak / fot.prasowe

Kluczem wyjściowym jest tutaj bowiem światło o barwie niebieskiej. Matryce Quantum Dot posiadają warstwę podświetlenia składającą się z diod emitujący nasze światło klucz. Niebieskie światło klucz ukierunkowane jest na kropki kwantowe (ang. quantum dots, QD) po czym otrzymujemy nowe barwy: zieloną i czerwoną. Te wszystkie kolory dają nam RBG (R – red (czerwonej), G – green (zielonej) i B – blue (niebieskiej).

Samsung QLED / fot.prasowe

To właśnie ta paleta jest podstawą do mieszania różnych kolorów, które potem możemy obejrzeć na naszym telewizorze Samsunga. QLED to przede wszystkim najwyższa jakość obrazu. To pierwsze na rynku telewizory, które osiągają 100% natężenia koloru. Potwierdza to weryfikacja międzynarodowego stowarzyszenia Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE), zajmującego się testowaniem i certyfikacją produktów. Dla widzów oznacza to, że kolory są żywe, nasycone i nie zmieniają się wraz ze zmianą jasności. Ma to ogromny wpływ na wrażenia wizualne – obraz jest rzeczywisty i szczegółowy.

Detal, który ma znaczenie

Nowoczesny design to wizytówka telewizorów QLED. Każdy detal został tu dopracowany do perfekcji. Począwszy od praktycznie bezramkowej konstrukcji, przez zróżnicowane opcje montażu i wybór podstaw, aż po Invisible Connection, czyli jeden przewód optyczny, który łączy telewizor z dodatkowymi urządzeniami. Wszystko to zapewnia użytkownikom swobodę w projektowaniu wnętrza. Sami decydują, czy powieszą swój nowy QLED TV płasko przy samej ścianie, czy też ustawią na specjalnie zaprojektowanym stojaku. Do wyboru są podstawy Gravity Stand oraz Studio Stand, które pozwalają zaaranżować domową przestrzeń na wiele sposobów. Teraz telewizor jest nie tylko przedmiotem użytkowym, ale także pięknym elementem wystroju mieszkania.

Telewizor bardziej „Smart”

Dziś telewizor musi być Smart. Wymagamy od niego szybkiego dostępu do internetu, współpracy z wieloma różnymi urządzeniami i przyjaznego sterowania. Nowy pilot Smart Control oraz Smart Hub to dowód na to, że z powodzeniem można to wszystko połączyć. Minimalistyczna konstrukcja i piękne wykończenie idą w parze z rozbudowanymi możliwościami. Teraz jeden pilot pozwoli sterować większością urządzeń podłączonych do telewizora.

TV QLED / fot.technologiczna.pl

Ograniczono też liczbę przycisków, co wbrew pozorom zapewnia jeszcze bardziej intuicyjną obsługę. W serii QLED rozbudowano także lubiany przez widzów interfejs Smart Hub. Użytkownicy smartfonów z pewnością docenią fakt, że interfejs aplikacji Smart View wygląda tak, jak Smart Hub, co bardzo ułatwia sterowanie telewizorem. Z poziomu urządzenia mobilnego szybko i wygodnie można przeglądać dostępne treści i uruchamiać wybrane programy, które od razu zostaną wyświetlone na dużym ekranie.

Telewizor QLED / fot.technologiczna.pl

Samsung QLED TV to początek nowej ery w dziejach telewizji. Produkty z tej linii zachwycą widzów jakością obrazu i wykonania. Dzięki połączeniu znakomitych parametrów ekranu z nową konstrukcją i bogatą funkcjonalnością Smart TV te innowacyjne urządzenia będą prawdziwą ozdobą każdego salonu. Urządzenia dostępne są już w przedsprzedaży wraz z atrakcyjnymi dodatkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *