News Operatorzy

Samsung i Verizon rozwijają sieć 5G

Firmy Samsung Electronics America oraz Verizon zakończyły właśnie wdrażanie systemów 5G (sieć komórkowa nowej generacji) w pięciu miastach w Stanach Zjednoczonych.

 

Prowadzone przez firmy Samsung i Verizon próby sieci 5G z udziałem klientów rozpoczną się w stanach New Jersey, Massachusetts, Teksasie oraz mieście Waszyngton. W drugim kwartale tego roku do tej listy dołączy stan Michigan. Testy prowadzone będą w obszarach zróżnicowanych pod względem ukształtowania terenu, rodzaju zabudowy i gęstości zaludnienia. W trakcie wspólnych badań testowane będą pre-komercyjne rozwiązania 5G firmy Samsung, w tym urządzenia instalowane u klienta, anteny okienne, a także własne rozwiązania radiowe i sieć szkieletowa 5G. Firma Verizon dostarczy usługę stałej sieci bezprzewodowej, zapewniającej bezprzewodowy dostęp do internetu oraz technologię VoIP.

– Niezmiernie cieszy nas możliwość dostarczania pierwszych kompleksowych usług łączności w technologii 5G w Stanach Zjednoczonych wspólnie z firmą Verizon – mówi Youngky Kim, President and Head of Networks Business w Samsung Electronics. – To kolejny wielki krok do zaoferowania konsumentom stałego i bezprzewodowego dostępu do sieci w technologii 5G. Opinie klientów, pomogą nam stworzyć fundament dla przyszłych modeli biznesowych i aplikacji klienckich – dodaje Youngky Kim.

– Jesteśmy zadowoleni z postępów przy opracowywaniu komercyjnych zastosowań technologii 5G, osiągniętych przy współpracy partnerów takich jak Samsung – mówi Roger Gurnani, wiceprezes i główny architekt systemów informatycznych w firmie Verizon – Wdrożenie rozwiązań z zakresu 5G klientom pilotażowym jest dla nas ważnym krokiem w ocenie modelu biznesowego oraz doświadczeń konsumentów w zakresie szerokopasmowych usług bezprzewodowych dostarczanych za pośrednictwem tej technologii. Wczesne, szeroko zakrojone prace rozwojowe firmy Samsung nad technologią 5G, okazują się niezwykle cenne dla postępów Forum Technologicznego 5G firmy Verizon – dodaje Roger Gurnani.

Próby technologii 5G obejmują innowacyjne systemy sieciowe, w tym wykorzystanie fal milimetrowych o częstotliwości 28 GHz, a także zaawansowaną technologię anten wiązkowych. Urządzenia dostępowe 5G firmy Samsung, zainstalowane zarówno w dzielnicach biurowych jak i mieszkaniowych miast, będą łączyły sygnały radiowe ze zwirtualizowaną siecią szkieletową, skonfigurowaną w centrach danych firmy Verizon. Rozwiązanie firmy Samsung wykorzystuje sieci szkieletowe nowej generacji i opiera się na skalowalnej platformie, która dopasowuje się do potrzeb operatora.

Jak wykazały testy pre-komercyjne, które rozpoczęły się na początku grudnia ubiegłego roku, przepustowość sieci 5G można liczyć w gigabajtach danych, przy transmisji fal radiowych w odległości do 500 m. i to w każdym z obszarów wybranych do badań przy udziale klientów. System 5G firmy Samsung ma możliwość aktualizacji, dzięki czemu może obsługiwać standard 3GPP dla przyszłych technologii, takich jak New Radio czy Next-Generation Core.

Urządzenia sieciowe firmy Samsung z zakresu technologii sieci 5Gsą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na dane. Technologia 5G masz szansę dać impuls do kolejnej fali rozwoju aplikacji mobilnych i Internetu Rzeczy (IoT), łączącego miliardy urządzeń przy użyciu sieci o niskich opóźnieniach i przepustowości rzędu gigabitów na sekundę, zapewniającej użytkownikom bogatsze doświadczenia.

Samsung jest właścicielem szeregu patentów, związanych z nowymi standardami 5G. W ramach dalszego zaangażowania w prace nad tą technologią firma Samsung ogłosiła niedawno gotowość do wprowadzenia na rynek zintegrowanego chipsetu 5G. Pozwoli on operatorom takim jak Verizon na wdrożenie urządzeń radiowych, których koszty użytkowania są niższe niż w wypadku sieci starszych generacji oraz charakteryzujących się wysoką wydajnością i kompaktową obudową. Cechy te umożliwiają pokonanie problemów związanych z pracą w pasmach wysokiej częstotliwości.

Źródło: Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *