News Poradniki Telefony

Samsung Galaxy S6 nie chce się ładować. Co należy zrobić?

Telefon się nie włącza? Telefon nie chcę się ładować? W telefonie nie działa wyświetlacz? To tylko nieliczne pytania, jakie często wpadają bezpośrednio do naszej redakcji. Specjalnie dla Was podpowiadamy jak można usunąć problem nie ładującego się lub nie włączającego się urządzenia Samsung Galaxy S6.

 

Nie zawsze winna jest płyta główna

Wady urządzeń mobilny coraz częściej zaskakują swoich użytkowników. Nie wszyscy z Was jednak zdają sobie sprawę, że telefony w dużej części są skonstruowane dokładnie tak samo jak inne konkurencyjne modele. Ich wewnętrzny schemat jest niemalże taki sam. Wnętrze telefonu opiera się na konstrukcji modułów, które po prostu są podłączone do płyty głównej oraz innych podzespołów. Jednym z takich przykładów jest smartfon Samsung Galaxy S6, który jest dość popularnym telefonem. Bardzo często nasi czytelnicy zadają nam pytania dlaczego ich telefon się nie włącza? Pisałem o tym szerzej w jednym z naszych poradników wyjaśniającym co może być przyczyną. Dziś jednak chciałbym Wam pokazać jak rozwiązać ten problem z telefonem Samsung Galaxy S6.

Cały szkopuł nie zawsze musi leżeć po stronie płyty głównej, zazwyczaj są to dodatkowe moduły, które są doczepiane. Najczęstsze problemy z nieuruchomieniem się telefonu Samsung Galaxy S6 leżą po stronie płytki sub lub złącza ładowania, które po prostu są uszkodzone. Niestety na nasze nieszczęście sama naprawa telefonu Samsung Galaxy S6 jest dość trudna. I nie obejdzie się tutaj bez wsparcia osób, które potrafią oddzielić wyświetlacz od korpusu (ramki) nie uszkadzając jego konstrukcji i struktury. Jak sprawdzić uszkodzenie złącza/płytki sub? Wystarczy, że podłączymy telefon do komputera co zalecałem dokładnie w poradniku – Jak naprawić telefon, który się nie włącza? W przypadku kiedy zdiagnozujemy, że telefon próbuje się ładować (będzie to wolne ładowanie) oznacza to, że nasza płyta główna jest sprawa, a wada leży po stronie wspomnianych wyżej podzespołów.

Jak naprawić złącze ładowania w Galaxy S6?

Odpowiedź jest bardzo prosta, wystarczy wymienić płytkę sub. Prawda, że proste? No własnie, ale tylko do tego momentu. Wymiana płytki ze złączem to już bardziej skomplikowana operacja. Musimy rozłożyć telefon na czynniki pierwsze o czym pisałem dla Was w specjalnie przygotowanym poradniku „Jak wymienić wyświetlacz w Samsung Galaxy S6?”. Kiedy dojdziemy już do momentu odchylenia płytki sub oraz większej widoczności uszkodzonego złącza możemy przyjrzeć się, czy nie jest ono uszkodzone.

fot.ifixit.com / Oddzielenie płytki ładowania oraz złącza USB

Jeśli nie widzimy żadnego uszkodzenia, to i tak mimo wszystko musimy dokonać wymiany uszkodzonego podzespołu, a to wymaga oddzielenie wyświetlacza od całego korpusu urządzenia (ramki). Bez umiejętności oraz specjalnego sprzętu (separatora) będzie to naprawdę trudne. Oczywiście możemy używać domowych narzędzi, czyli opalarki lub suszarki, tylko pamiętajmy, że demonataż przy pomocy tych narzędzi jest naprawdę trudny.

ifixit.com / Oddzielanie modułu wyświetlacza
ifixit.com / Odłączanie przycisków funkcyjnych

Cały trud polega na tym, że pod wyświetlaczem w miejscu przycisków funkcyjnych znajdują się taśmy połączone z płytką sub, na której jest złącze ładowania. W tym miejscu dodam, że kompletnie nie rozumiem dlaczego Samsung nie zastosował takiego samego ułożenia podzespołów, jak w modelu Samsung Galaxy S6 Edge, gdzie płytka sub jest oddzielnie.

fot.iFixit.com

Cały proces demontażu Galaxy S6 opisałem we wspomnianym wyżej poradniku, który powstał specjalnie dla Was. Złożenie telefonu również powinno odbywać się w takiej samej kolejności o ile założymy, że podjęliście się samodzielnej naprawy. I co już wiecie jaką drogę naprawy wybierzecie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *