News Recenzje

Recenzja wideo rejestratora Navitel MSR900

Mam nadzieję, że nigdy nie przytrafiła Wam się sytuacja, w której sprawca zdarzenia drogowego, próbował wymusić odszkodowanie albo uciekł z miejsca wypadku. Jak to mówią przezorny, zawsze ubezpieczony dlatego warto przygotować się na takie sytuacje. Dlatego w poszukiwaniu idealnego rejestratora do samochodu, testujemy dla Was kolejne urządzenie z oferty Navitel. Tym razem w nasze ręce trafił model MSR900.

 

Opakowanie i wygląd

Rejestrator otrzymujemy zapakowany w dobrze wykonane pudełko z twardego kartonu. Jego design jest taki sam jak w przypadku innych modeli producenta. Na opakowaniu znajdziemy najważniejsze informacje dotyczące specyfikacji urządzenia. W zestawie otrzymujemy dwa uchwyty samochodowe, jeden to zwykła przyssawka a drugi przystosowany do montażu za pomocą dołączonych taśm 3M. W pudełku znajdziemy też ładowarkę z długim kablem, przewód USB/miniUSB do łączenia z komputerem, ściereczkę do czyszczenia, instrukcję obsługi, kartę gwarancyjną oraz kod na 12 miesięcy do wykorzystania w aplikacji Navitel Navigator na mapę polski.

MSR900 w stosunku do innych rejestratorów wydaje się dość duży. Jego wymiary to 110x60x10mm. Szerokość w miejscu gdzie znajduje się obiektyw wynosi 30mm. Obudowa została wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów. Metalowa obudowa została połączona z czarnym tworzywem imitującym skórę. Na obiektywie został dodatkowo zastosowany czerwony pierścień, który dodatkowo podkreśla wyjątkowy design urządzenia. W rejestratorze została umieszczona dioda doświetlająca. Z tyłu znajduje się duży 4 calowy wyświetlacz, mimo bardzo dobrych kątów widzenia i dobrej jakości obrazu, niestety nie jest on dotykowy. Nawigacja po menu odbywa się za pomocą przycisków umieszczonych na prawym boku urządzenia. Obok wyświetlacza na czarnym tle znajduje się opis przycisków. Na dolnej krawędzi urządzenia znajdziemy gniazdo na kartę microSD, zaś na górze producent umieścił gniazdo zasilania miniUSB oraz gwint do mocowania uchwytu samochodowego.

Użytkowanie

Połączenie uchwytów z rejestratorem odbywa się za pomocą śrubki, którą wkręcamy w przygotowany otwór. Niestety utrudnia to szybki demontaż urządzenia i często wymaga odczepienia go od szyby. Na szczęście, aby to ułatwić producent przygotował dla nas długi przewód ładowania, który możemy spokojnie ukryć w boczkach i podsufitce. Przyssawka działa podobnie jak w innych urządzeniach i czasami potrafi odpaść od szyby, jednak taśmy 3M są na tyle silne, że podczas ich demontażu bez podważenia kleju, łatwiej połamać uchwyt niż odczepić go od szyby, dla mnie to wielki plus!

Rejestrator zapisuje nagrania w pętli, bez przerwy między nimi, w jakości FullHD. W rodzielczości 12 Mpix. Pliki zapisywane są w formacie MOV. Dzięki szerokokątnemu obiektywowi, który rejestruje 170 stopni, wszystko co dzieje się przed nami na drodze zostanie uwiecznione. G-sensor zastosowany w urządzeniu dodatkowo gwarantuje nam, że podczas wypadku lub nagłego przyśpieszenia lub hamowania, plik zostanie zapisany i zabezpieczony. Czytnik kart SD/SDHC obsługuje karty o pojemności do 256 GB, a zapis obrazu odbywa się automatycznie po uruchomieniu silnika. Rejestrator posiada wbudowaną baterię o pojemności 200 mAh.

Po włączeniu trybu parkingowego, w przypadku wykrycia uderzenia rejestrator sam się włączy i rozpocznie nagrywanie. Pozwoli nam to uzyskać dowód w sprawie oraz dane sprawcy, który uciekł z miejsca zdarzenia.

Duży plus dla MSR900 za szerokokątny obiektyw, którego kąt widzenia to aż 170 stopni. Dzięki temu, na filmie znajdzie się nie tylko to co dzieje się bezpośrednio przed maską samochodu, ale również na sąsiednim pasie czy poboczu. Zastosowany kąt widzenia powoduje efekt rybiego oka, ale gwarantuje dokładny obraz wszelkich sytuacji losowych.

Nagrania w dzień, szczególnie przy dobrej pogodzie wyglądają dobrze, dodatkowo zastosowanie stabilizacji obrazu, której nie było na przykład w MSR700, było świetną decyzją. Nawet nagrania z nierównej drogi, ogląda się przyjemniej. Nagrania po zmierzchu, w porównaniu do niektórych modeli też są dobre.

Podsumowanie

Navitel MSR900 to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które oczekują prostego w obsłudze urządzenia i ciekawego designu. Metalowa obudowa, dwa uchwyty i obiektyw o kącie 170 to duże zalety tego urządzenia. Dołączony do z zestawu kod na 12 miesięcy nawigacji samochodowej, dodatkowo powoduje, że zakup urządzenia jest bardziej korzystny. Rejestrator dostępny jest w cenie od 399zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *