News Recenzje

Recenzja Transcend JetFlash 850S USB-C

Coraz więcej urządzeń otrzymuje od swoich producentów wtyki typu USB-C. Dzięki swojej symetrycznej budowie, za pierwszą próbą pozwoli ono podłączyć każdą wtyczkę. Do tej pory nie było ono jednak zbyt popularne mimo wygody jaką niesie. Dopiero od pewnego czasu producenci akcesoriów zaczęli poszerzać swoją ofertę o tego typu rozwiązanie. W ich gronie znalazła się firma Transcend i jej JetFlash 850S.

 

Do naszej redakcji na test trafił pendrive, przeznaczony specjalnie dla urządzeń pracujących na systemie Android ze złączem typu USB-C. Postanowiliśmy sprawdzić jak poradzi sobie ze współpracą pomiędzy HTC 10 i Dell XPS.

Opakowanie i wygląd

Urządzenie otrzymujemy zapakowane w pudełko podobne do tych znanych nam z kart SD. Tekturowe plecki z plastikowym „okienkiem”, pozwolą jeszcze przed zakupem dokładnie przyjrzeć się jak wygląda urządzenie. Na opakowaniu producent umieścił niezbędne informacje o pamięci ( w naszym przypadku 64GB), szybkości zapisu oraz odczytu danych z urządzenia.

Pendrive o bardzo niewielkich wymiarach 33.46 x 12.5 x 6.8mm, został ukryty w metalowej, wodo i pyłoodpornej obudowie o wadze zaledwie 5 gram. Wtyk USB-C ukryty został pod przezroczystą zatyczką.  Jego koniec został wyprofilowany tak, aby pozwolić na jego zawieszenie np. przy kluczach.

Działanie

Złącze USB 3.1 pozwala w tym przypadku na zapis danych w prędkości 30 MB/s oraz ich odczyt z prędkością 130MB/s. Po podłączeniu do mojego Della XPS spokojnie mogę potwierdzić te parametry. W tym miejscu warto wspomnieć, że oba urządzenia, z którym sprawdzałam JetFlash 850S bez problemu wykryły urządzenie i od razu pozwoliły na wgląd w jego pamięć. W szybki i wygodny sposób udało mi się przenieść pliki pomiędzy laptopem, a telefonem, a następnie odwrotnie. Możemy dokonać tego zwyczajnie za pomocą funkcji kopiuj i wklej.

Kompatybilny z systemami:

  • Microsoft Windows 7
  • Microsoft Windows 8
  • Microsoft Windows 8.1
  • Microsoft Windows 10
  • MAC OS X 9.0 or later
  • Linux Kernel 2.4.2 or later
  • Android 4.0+

Podsumowanie

Jeśli Twoja pamięć w telefonie nie jest zbyt duża, a konstrukcja urządzenia nie pozwala na umieszczenie w nim zewnętrznej pamięci, Transcend JetFlash 850S przyjdzie Wam z pomocą. To niepozorne urządzenie, pomoże nam mieć przy sobie wszystkie niezbędne pliki, bez obciążania nimi pamięci telefonu. Jest nieduże, dobrze wykonane, a co najważniejsze pracuje ze wszystkimi urządzeniami z systemem Android, które producent obdarzył wtykiem USB-C.

Produkt dostępny w cenie od 120zł z wieczystą gwarancją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *