News Recenzje

Recenzja słuchawek Trust GXT 410

Osoba, która staje przed wyborem sprzętu dedykowanego dla graczy musi teraz zmierzyć się z bardzo szeroką ofertą różnych producentów. Przedział cenowy tego typu produktów jest naprawdę duży, a w ramach każdej kategorii znajdziemy wielu konkurujących ze sobą producentów. Znalezienie produktów, których stosunek ceny do jakości będzie najlepszy jest naprawdę trudny. Właśnie dlatego postanowiłam przyjrzeć się jak produkty marki Trust, której ceny uznawane są za dobre, sprawdzą się podczas testów.

Do naszej redakcji trafił zestaw słuchawkowy GTX 410 wyposażony w potężne, 50mm neodymowe przetworniki oraz elastyczny mikrofon. Słuchawki posiadają niebieskie podświetlenie, które bardzo dobrze współgra z gamingową konstrukcją. GTX 410 wyposażone zostały w 2-metrowy, pleciony nylonowy kabel.

Trust GXT 410 – Opakowanie i wygląd

Słuchawki otrzymujemy zapakowane w klasyczne, kartonowe opakowanie, na którym zostały nadrukowane wszystkie informacje na temat urządzenia. Po jego otwarciu musimy wysunąć wkład z Tworzywa sztucznego, w którym znajdują się słuchawki. Do czasu wypakowania są one dodatkowo zabezpieczone za pomocą folii, która chroni je przed ewentualnym porysowaniem w trakcie wypakowywania. Poza słuchawkami w pudełku znajdziemy jeszcze książeczkę z informacjami o produkcje, przejściówkę do kabla oraz naklejkę z logiem producenta.

Słuchawki są dość spore, co jest dość typowe dla tego rodzaju urządzeń. Od razu widać, że zostały wykonane z dobrej jakości materiałów. Słuchawki są lekkie i mają miękkie nauszniki, które pomagają dodatkowo stłumić dźwięki dochodzące z otoczenia. GXT 410 posiadają składaną konstrukcję, która pozwoli na ich łatwiejsze przechowywanie.

Mikrofon zastosowany w urządzeniu jest nie tylko regulowany, ale i odłączany co dodatkowo ułatwia ich bezpieczny transport. Na przewodzie znajduje się wbudowany pilot sterujący, który pozwala na łatwy i szybki dostęp do kontroli głośności i wyciszenia mikrofonu, bez potrzeby korzystania z zewnętrznego programu.

Kabel składa się łącznie z trzech części: USB, wyjścia słuchawkowego i wyjścia mikrofonowego. Bez problemu można je jednak połączyć w jedną końcówkę za pomocą dołączonej do słuchawek przejściówki.

Trust GXT 410 – Użytkowanie i jakość dźwięku

Tak jak już wspomniałam słuchawki są dosyć duże i masywnie zbudowane. Na moją głowę są nieco za duże. Nie ma się jednak co dziwić. W gronie graczy zdecydowanie nie znajdziemy zbyt dużej ilości kobiet, więc tego typu urządzenia nie będą dla nich idealnie przystosowane. Mimo to słuchawki są naprawdę wygodne. Pałąk został pokryty przyjemną pianką, która nawet przy dłuższym użytkowaniu dobrze sobie radzi. Ucisk na uszy bardzo dobrze niwelują miękkie pianki nauszników. Jedyny problem to nagrzewanie się uszu, ale to nie jest wina tego modelu, a większości słuchawek z konstrukcją wokół-uszną.

Umieszczone w słuchawkach 500milimetrowe przetworniki zapewniają pasmo przenoszenia w zakresie od 20 do 20000 Hz. Jest to pasmo mniejsze niż w przypadku słuchawek do słuchania muzyki. Tu jednak przeznaczenie jest inne. Brzmienie dźwięki, który dociera do naszych uszu jest przyjemne. Słuchawki dość dobrze radzą sobie też z wygłuszeniem szumu zewnętrznego. Jak na słuchawki takiej półki cenowej jakość dźwięku pozytywnie mnie zaskoczyła. Podczas grania dobrze radzą sobie z dźwiękiem przestrzennym, więc bez problemu rozpoznamy, gdzie w grze znajduje się przeciwnik.

Mikrofon umieszczony w słuchawkach bardzo dobrze radzi sobie ze zbieraniem dźwięku. Osoby, z którymi komunikowałam się za ich pomocą mówiły, że dobrze mnie słychać, a w przeciwieństwie do zwykłych zestawów słuchawkowych nie zbierały one szumu, ani innych odgłosów z otoczenia.

Do czego służy kabel USB do słuchawek? Odpowiada za ich podświetlenie na niebiesko. Elementy oświetlenia znajdują się na nausznikach i mikrofonie. Po podpięciu ich do komputera efekt jest naprawdę ciekawy. Niebieskie elementy bardzo ładnie podkreślają design sprzętu i sprawiają, że słuchawki wyglądają znacznie ciekawiej.

Czy warto kupić Trust GXT 410?

Słuchawki Trust GXT 410 dostępne są w cenie około 190 zł. W tej półce cenowej z pewnością będzie to bardzo ciekawy wybór. Zapewniają dobrą jakość dźwięku i wygodę użytkowania. Składana konstrukcja ułatwia ich przechowywanie oraz transport. W dodatku jak na ten typ słuchawek wyglądają bardzo fajnie. Myślę, że każdy gracz, który się na nie zdecyduje nie będzie tego żałował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *