Gadżety News Recenzje

Recenzja myszy Logitech MX Vertical

Z roku na rok coraz więcej czasu spędzamy przed komputerami i niestety nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Na szczęście jednak coraz większą wagę zaczynamy przykładać do ergonomii pracy, która ma zadbać o nasz kręgosłup i ręce. Przykładem na rozwiązanie tych problemów mogą okazać się, chociażby myszki o konstrukcji wertykalnej takie jak na przykład Logitech MX Vertical, którą miałam okazję przetestować.

Myślę, że już na wstępie warto wspomnieć o tym, że jeśli poszukujecie typowo gamingowej myszki to pomimo ciekawego wyglądu, model ten nie będzie odpowiednim wyborem. Produkt ten zdecydowanie ma za zadanie zastąpić tradycyjną mysz, przy codziennej pracy z komputerem. Choć i to nie będzie takie proste. Jeśli tak jak i ja od zawsze wykorzystywaliście standardowe myszki, przestawienie się na MX Vertical wcale nie będzie takie proste.

Logitech MX Vertical – Zawartość opakowania i wygląd

Myszkę otrzymujemy zapakowaną w kartonowe pudełko z uchylanym wieczkiem, pod którym kryje się myszka ukryta w przezroczystym tworzywie sztucznym. Ten rodzaj opakowania sprawia, że już w sklepie możemy dokładnie przyjrzeć się produktowi. Dodatkowo będziemy mieć też pewność, że nikt tego produktu nie dotykał przed wypakowaniem z pudełka. Oprócz myszki w pudełku znajdziemy jeszcze wtyczkę bluetooth na USB, kabel do ładowania i instrukcję.

Myszka została wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów. Prezentuje się bardzo elegancko i zdecydowanie przyciąga wzrok. Gryzoń ma rozmiar 78,5 × 79 × 120 mm. Jest też cięższy od standardowej myszki, bo waży aż 135 gramów. Trzeba jednak przyznać, że przy takiej konstrukcji myszki jej waga nie jest tak odczuwalna. Jeśli chodzi o kształt, to został on opracowany z myślą osobach, które odczuwają dyskomfort podczas dłuższego korzystania z tradycyjnych myszek. MX Vertical został wyprofilowany pod kątem 57 stopni, zapewniając lepsze ułożenie nadgarstka i redukcje obciążenia mięśni o 10%.

Z przodu, na dole myszki znajduje się porty USB-C, za pomocą którego będziemy mogli ładować myszkę. Bardzo cieszy mnie zastosowanie akurat tego wtyku, ponieważ traktuję go już jako całkowity standard. W myszce znajduje się akumulator o pojemności 240 mAh, który powinien pozwolić na korzystanie z myszki przez około 4 miesiące. Ja z mojej korzystam od około 2 i rzeczywiście poziom baterii wskazuje na mniej-więcej połowę.

Logitech MX Vertical – Funkcjonalność

Myszka zdecydowanie przeznaczona jest do codziennej pracy. Na potwierdzenie producent zadbał o umieszczenie w niej technologii Logitech Flow, która pozwala na przykład na kopiowanie tekstów, czy plików pomiędzy komputerami. Oczywiście wymaga to wcześniejszej konfiguracji i obecności komputerów w jednej sieci lokalnej oraz połączenia na przykład za pomocą modułów Bluetooth.

Razem z myszką otrzymujemy aplikację Logitech Options, dzięki której będziemy mogli ustawić parametry takie jak czułość sensora w zakresie od 400 do 4000 DPI w opcji co 50 jednostek. Do pracy biurowej optymalne okazało się ustawienie w okolicy 1000 DPI.

Czy warto kupić Logitech MX Vertical?

Logitech MX Vertical to bardzo dobrze wykonana, bezprzewodowa mysz z wytrzymałym akumulatorem. Ma też bardzo ciekawy wygląd, który zdecydowanie przyciąga wzrok. Czy mysz ma jakieś minusy? W początkowym okresie miałam mały problem z przyzwyczajeniem się do jej wysokości i nie raz przekładając rękę z klawiatury na mysz, zrzucałam ją z biurka. Mysz nie sprawdzi się też podczas grania. Bardzo dobrze sprawdzi się za to przy pracy biurowej. Kto powinien się na nią zdecydować? Z pewnością osoby, które mają problem z bólem nadgarstka podczas dłuższego korzystania z komputera i nie znalazły jeszcze dla siebie idealnego gryzonia. Mysz wymusza takie ułożenie dłoni, aby odciążyć mięśnie.

Logitech MX Vertical dostępny jest w cenie 399 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *