Gadżety News Recenzje

Recenzja Moto Mods Gamepad, Moto Mods JBL oraz Moto Mods Projektor Insta-Share

Świat elektroniki zalewają coraz to bardziej ciekawe urządzenia. Oprócz telefonów producenci tworzą różnego rodzaju akcesoria, które mają nam pomagać w życiu codziennym. Czy akcesoria Moto Mods ułatwiają nam pracę z telefonem Motorola Moto Z3 Play?

Najnowsze telefony firmy Motorola zadziwiają rynek mobilny. Popularne „Z-etki” pozornie wyglądają na normalne smartfony nie różniąc się od swoich konkurentów. Jedynym zadziwiającym faktem są akcesoria, czyli moduły Moto Mods, których działanie przeobraża telefon w innowacyjne urządzenia np. podręczny projektor lub dodatkowego Gameboya. Dzisiaj chciałbym zaprezentować Wam recenzję 3 Modsów od firmy Motorola.

Moto Mods Gamepad

Każdy z modułów ma bardzo odpowiedzialne zadanie. W przypadku Mods Gamepad możemy na chwilę przenieść się w świat gier. Specjalnie przygotowany przez firmę Motorola moduł (obstawiam, że projektem zajęło się Lenovo) po podłączeniu tworzy nam mini Gamboya. Testując te dodatkowe akcesorium próbowałem znaleźć wielkie „wow”. Niestety go nie znalazłem, ponieważ sam sprzęt oprócz ułatwienia sterowania podczas grania nie wnosi nic ciekawego do całości. Chociaż z drugiej strony pojawia się pytanie – ile osób może ze smartfona zrobić sobie mobilną konsole?

Moto Mods Gamepad to nieduża specjalna foremka, z którą przy pomocy specjalnego złącza możemy połączyć telefon Motorola Moto Z3 Play (lub starsze modele). Gamepad dodatkowo posiada złącze USB-C oraz gniazdo mini-jack, co pozwoli nam na grę np. w trakcie podróży pociągiem. Bardzo dużym plusem jest osobna bateria 1035 mAh (starczy na 8 godzin zabawy). Dzięki temu podczas rozgrywki urządzenie nie obciąża akumulatora telefonu. Jak przystało na każdy moduł, w chwili połączenia smartfona z akcesorium otwiera się nam specjalna aplikacja (zainstalowana wcześniej na telefonie) do zarządzania naszym urządzeniem.

Po złączeniu całość przypomina małą konsole PSP. W tym przypadku otrzymujemy podwójne joysticki oraz szereg kombinacji przycisków, które powinny znajdować się w prawdziwym Gameboyu. Tak przygotowany moduł sprawia, że podczas grania przy użyciu Moto Mods Gamepad nie czujemy żadnej różnicy względem większości rynkowych konsol. Piorunujące wrażenie podczas grania robi na okolicznych „gapiów” podświetlane logo Y (znajdujące się z tyłu) od firmy Lenovo, której sub marki Legion z pewnością nikomu nie muszę przedstawiać. Urządzenie naprawdę fajnie działa – nie można się przyczepić do żadnych kwestii. Akcesorium kosztuje około 300 zł, chociaż znajdziecie również i większe ceny.

Moto Mods JBL

Jeden z kolejnych modułów z pewnością będzie popularnych wśród młodszej części klientów. Słuchanie muzyki w telefonie to częsta czynność, sam podczas pisania lub pracy lubię posłuchać dobrej muzyki i wygląda na to, że Motorola postanowiła odpowiedzieć na tego typu potrzeby klientów produkując Moto Mods Głośnik JBL Soundboost 2. Oczywiście w tym przypadku producent wyraźnie skorzystał z pomocy firmy JBL, która na rynku znana jest nie tylko z jakości. Moduł JBL w kolorze niebieskim jaki dostałem w pomieszczeniu daje radę, trzeba powiedzieć śmiało, że posłuży na niejednej domówce, gdyż mamy tutaj, aż 2 głośniki stereo.

Producent deklaruje, że moc głośników wyniesie 6W (połowa na głośnik), a sama głośność mierzona jest w 80 dBSPL. Całość to również dodatkowa możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych na systemie głośnomówiącym. Aby nie zakłócać pracy urządzenia JBL (przy słuchaniu muzyki, prowadzeniu rozmowy), w każdej chwili możemy wyciągnąć specjalną podstawkę, która umożliwia nam oparcie telefonu wraz z modułem. Muszę przyznać, że takie rozwiązanie jest naprawdę wygodne.

Tak samo jak w przypadku Moto Mods Gamepad tutaj również znajdziemy osobną baterię. Według producenta akumulator 1000 mAh powinien starczyć na około 10 godzin zabawy – potwierdzam, że czas mniej więcej się zgadza. Po rozładowaniu baterii wystarczy, że naładujemy cały moduł podłączając ładowarkę USB C z zestawu naszego telefonu. Na plus jest informacja, że głośnik JBL Soundboost 2 posiada odporność na zachlapania wodą. Dźwięk na nagraniu może wydawać się cichy, ale zapewniam, że w realnym użytkowaniu głośnik jest naprawdę głośny. Za moduł Moto Mods JBL zapłacimy około 500 zł.

Moto Mods Projektor Insta-Share

Na sam koniec zostawiłem urządzenie, które mnie osobiście zaskoczyło bardzo pozytywnie. Motorola oprócz 9 modułów dołącza jeszcze Moto Mods Projektor Insta-Share. Jak sama nazwa wskazuje jest to mobilny projektor DLP, którego możliwości wyświetlanego obrazu to nawet 70 calowy TV. Warto dodać, że producent zastosował tutaj rozwiązanie Digital Light Processing, które cechuje się technologią miniaturowych luster odbijających światło.

Na urządzeniu oprócz „obiektywu” znajdziemy włącznik całego modułu, gniazdo ładowania USB C oraz gałkę do regulacji ostrości. Fajnie, że Moto Mods Projektor posiada również dodatkową baterię 1100 mAh. Dzięki temu uzyskamy około 10 godzin przyjemności z oglądania wspólnych zdjęć lub filmów. Tak samo, jak w przypadku głośnika, tak i tutaj posiadamy dodatkową podstawkę, którą możemy wyregulować obniżenie lub podwyższenie projektora, a co nam to daje odpowiedni kąt oglądania.

Niestety tam, gdzie jakość jest i cena. Sam projektor to koszt około 1299 zł. Nie ma się co dziwić, gdyż mamy tutaj optykę, która nigdy nie była tania. Muszę przyznać, że mając te wszystkie 3 moduły zamieniamy Motorola Moto Z3 Play nie tylko w telefon, ale również z rzutnik oraz inne praktyczne urządzenia. Minusem całości (mowa oczywiście o modułach) jest niestety cena, ale cóż produkt i jakość wykonania muszą kosztować. Wybór należy do Was – ja już wybrałem, czyli projektor + plus darmowego PowerPacka wraz z telefonem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *