Komputery News Recenzje

Recenzja monitora AOC U2477PWQ

Jeśli jesteście właścicielami starszego monitora, który nie zapewnia Wam powalającego obrazu i dojrzeliście do decyzji wymienienia go na coś w technologii 4K, przychodzimy Wam z pomocą testując niedrogi monitor od firmy AOC, dostępny w cenie lekko ponad 1600zł. Od kilku tygodni w naszej redakcji znajduje się model U2477PWQ, jak sprawdza się w praktyce?

 

Zawartość opakowania i wygląd

Producent dostarcza nam monitor U2477PWQ zapakowany w dobrze znane nam z innych konkurencyjnych sprzętów kartonowe pudełko zabezpieczające cały ekran oraz konstrukcję. W środku poza samym monitorem oraz podstawką do samodzielnego zamontowania, otrzymujemy wszystkie niezbędne kable: zasilacz, HDMI, kabel JACK. W pudełku jest też instrukcja oraz płyta CD z oprogramowaniem.

Przekątna urządzenia wynosi 23,6 cala. Dzięki bardzo cienkiej ramce jest on znacznie mniejszy od wielu produktów konkurencji. Ciężka stalowa podstawka zapewnia solidną pozycję monitora na biurku. Na plus zasługuje na pewno zastosowanie z tyłu koła, które pozwala na poruszanie monitorem na lewo i prawo. Jego konstrukcja jest dość toporna, regulacja poziomu odchylenia i jego wysokości jest nieco trudniejsza niż w przypadku tego do czego przyzwyczaiły mnie inne modele. Podczas sterowania wysokością ekranu trzeba użyć dość dużo siły, a przy przestawianiu go po biurku dają się we znaki wbijające się w ręce kanciaste krawędzie. Jego konstrukcja wydaje się bardzo surowa, ale mimo tego metalowa podstawka mocno przyciąga wzrok. Dużo czasu poświęciłam na znalezienie idealnej pozycji, ale gdy to się udało przyszedł czas na podłączenie go do kontaktu.

Codzienna praca

Gdy tylko podłączyłam monitor do mojego laptopa U2477PWQ, nie mogłam uwierzyć własnym oczom jak świetny obraz gwarantuje. Świetny kontrast, rewelacyjny czas reakcji, piękne kolory i bardzo dobra jasność. Oglądanie czegokolwiek na tym monitorze to prawdziwa poezja. Rozdzielczość 3840x2160px ( czyli prawie 8,3 mln pikseli umieszczonych na niecałych 24 calach!), do tego proporcje 16:9 i odświeżanie na poziomie 60Hz. Mocno nasycone i ciepłe barwy sprawiały, że nie chciałam kończyć pracy z tym monitorem, wszystko to dzięki możliwości odwzorowania 100% barw z palety sRGB.

Przyjemność sprawia nam nie tylko praca na monitorze, ale też oglądanie filmów, przeglądanie internetów czy inne codziennie czynności.

Funkcje i ustawienia monitora

Producent zapewnił nam możliwość sterowania parametrami obrazu za pomocą dedykowanych przycisków, które znajdują się na spodzie ramki. Za ich pomocą trafiamy to menu OSD, które swoim wyglądem na pewno nas nie powali. Charakteryzuje się rozciągnięciem pasków od nawigacji na całą szerokość ekranu, jest to rozwiązanie, rzadko już spotykane w innych modelach. Menu prezentuje się następująco:

Monitor AOC został wyposażony w standardową ilość portów, które nie pozwolą na podłączenie do niego wielu urządzeń, ale z pewnością wystarczą przeciętnemu użytkownikowi do jego codziennej pracy. W urządzeniu znajdziemy: Displayport, MHL, HDMI, VesaWallmount – dzięki, któremu zamontujemy monitor do ściany.

AOC nie zapomniał też w tym przypadku o umieszczeniu w urządzeniu technologii Flicker Free AOC, która przy dłuższej pracy z ekranem spowoduje, że nasz wzrok nie będzie się tak szybko męczyć. Świetnie radzi sobie z redukcją nieprzyjemnego dla naszych oczu migotania obrazu.

Podsumowanie

Monitor ACO U2477PWQ to bardzo dobre rozwiązanie do pracy dla osób, które na co dzień potrzebują bardzo dobrego obrazu i jeszcze lepszego odwzorowania kolorów. Przy obróbce zdjęć i montażu filmów sprawdził się fenomenalnie. Nie mamy tu problemu z czernią ani bielą, wszystkie barwy są bardzo intensywne. Z pewnością gracze też będą z niego bardzo zadowoleni. Jeśli nie przywiązujecie dużej wagi do tego jak pracuje obudowa, a po rozpakowaniu monitora nie przestawiacie go zbyt często, mogę gorąco polecić ten model.

Urządzenie zdecydowanie jest warte swojej ceny, a wyświetlany przez niego obraz to prawdziwa perła wśród wyświetlaczy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *