Gadżety News Recenzje

Recenzja Logitech K400 Plus

Gdy decydujemy się na wymianę starego telewizora na taki ze Smart TV otrzymamy dostęp do wielu przeróżnych aplikacji. Poza dobrze znanym Netflixem czy aplikacją YotuTube za pomocą telewizora możemy też przeglądać internet. Wtedy pojawia się jednak mały problem. Jak wygodnie korzystać z tych wszystkich dodatków? Piloty często niestety odpowiedniego komfortu nam nie zapewniają. Czy odpowiednia klawiatura poradzi sobie z tym problemem?

Jednym z najciekawszych modeli odpowiedzialnych, które przeznaczone są do obsługi systemów Smart TV jest klawiatura Logitech K400 Plus. Jest to model klawiatury bezprzewodowej z wbudowanym touchpadem. Jak sprawdziła się w praktyce?

Opakowanie i wygląd

Klawiaturę otrzymujemy zapakowaną w klasyczne kartonowe pudełko, na którym zostały nadrukowane wszystkie niezbędne informacje dotyczące produktu. Pudełko jest niewiele większe od samej klawiatury, a to dlatego, że nic więcej się w nim nie znajduje. Baterie są od razu na swoim miejscu, a odbiornik USB ukrywa się pod klapką od miejsca na baterie.

Klawiatura jest dość mała i bardzo lekka. To duży plus bo bez problemu zmieści się nawet na najmniejszym stoliku kawowym, a podczas układania jej na kolanach nie będzie przeszkadzać. Klawiatura od dołu nie posiada specjalnych nóżek, ale to dlatego, że ma ona nieco inne zastosowanie niż inne urządzenia tego typu.

Klawiatura została wykonana z materiałów dobrej jakości. Jest to zwykły matowy plastik, jednak urządzenie prezentuje się bardzo ładnie. Ja zdecydowałam się na wybór klawiatury w białym kolorze, ale wiem, że na rynku dostępna jest też w czarnym kolorze.

Funkcje

Na klawiaturze nie znajdziemy części numerycznej, w jej miejsce po prawej stronie trafił jednak pełnowymiarowy touchpad. Sam w sobie działa bardzo sprawnie, a co ważne posiada też on obsługę gestów. Same klawisze nie są zbyt wielkie, jednak ich rozmiar jest spokojnie pozwala na komfortowe pisanie na klawiaturze bez wciskania okolicznych przycisków. Potwierdzają to też osoby, które mają dość spore palce.

Strzałki posiadają dodatkowo funkcję Pg Up, Pg Down, Home oraz End. Wywołuje się je za pomocą klawisza Fn. Pomagają one podczas obsługi multimediów oraz przełączania się pomiędzy poszczególnymi ekranami.

Użytkowanie

Obsługa klawiatury jest bardzo prosta. W urządzeniu, którym chcemy sterować wpinamy specjalny odbiornik USB, który jest bardzo niewielki i gotowe. Pisanie na klawiaturze jest przyjemne. Klawisze mają niewielki skok, więc nie można narzekać tu na głośność klikania. Touchpad jest wystarczającej wielkości, a klawisze przy nim umieszczone w takiej odległości, aby sterowanie było bardzo przyjemne.

Z klawiaturą można oddalić się na około 10 metrów od telewizora, a nadal wszystko będzie płynnie działać. Warto wspomnieć, że poza obsługą telewizorów, klawiaturę będziemy mogli podpiąć też do komputera stacjonarnego, laptopa czy konsoli do gier.

Podsumowując

Logitech K400 Plus to bardzo dobrze wykonana klawiatura, która świetnie radzi sobie z obsługą telewizorów Smart TV. Dzięki niej korzystanie z przeglądarki internetowej na telewizorze staje się prawdziwą przyjemnością. Dlatego jeśli masz już dość obsługi telewizora za pomocą zwykłego pilota to urządzenie to świetnie się u Ciebie sprawdzi. Klawiatura uratowała nas w sytuacji, gdy zepsuł nam się pad do konsoli. Świetnie sprawdza się też na co dzień. Ja nie wyobrażam już sobie sterowania telewizorem bez jej pomocy.

Logitech K400 Plus dostępny jest w cenie od 149 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *