News

Co zrobić, aby Twoja strona wyróżniała się wśród konkurencji? 

Jeśli zapytamy właścicieli firm czym wyróżnia się ich biznes wśród konkurencji, praktycznie każdy z nich odpowie nam, że: najlepszą jakością, niższymi cenami, indywidualnym podejściem do klienta oraz innowacyjnością. Niemal każda firma wymieni te cechy, ale realnie nie będzie się wyróżniać. To samo dotyczy działalności w Internecie. Niewiele sklepów, blogerów czy freelancerów potrafi realnie wyróżnić się na tle konkurencji. Jak to zmienić?

Wiele osób decyduje się teraz na tworzenie swoich stron internetowych na popularnym i darmowym wordpressie. Aby otworzyć taką stronę nie musimy martwić się o kodowanie stron, przenoszenie plików psd do css, czy poszukiwanie osoby na stanowisko Frontend Developer. Wiele osób myśli, że uda im się stworzyć stronę bez pomocy takich osób jak programista stron internetowych, koder html, czy koder wordpress. I to prawda, uda się. Problem będzie jednak taki, że będzie ona wyglądała jak miliony innych stron. Wtedy mamy pewność, że klient jeśli nie zauważy żadnej innej różnicy po prostu wybierze tańszą ofertę.

Tworzenie motywów WordPress

Pierwszym rozwiązaniem może być samodzielna próba stworzenia szablonu. Istnieje wiele stron w Internecie, które na to pozwalają. Wybieramy pożądane kolory, a następnie wklejamy tam grafiki, które nas interesują. W ten sposób kodowanie stron www nas ominie. Prawda jest jednak taka, że pozwoli nam to odpowiednio dopasować wygląd strony do naszych kolorów, jednak dalej będziemy zmuszeni, aby dostosować się do układu, który będzie charakterystyczny dla innych stron.

Unikalna strona internetowa

Jeśli jednak zależy nam na stworzeniu strony, która będzie inna niż wszystkie, powinniśmy zdecydować się na inne rozwiązanie. Niezbędne będzie jednak skorzystanie z pomocy specjalisty. Znasz się na grafice? Świetnie, w takim razie możesz sam stworzyć wymarzony wygląd strony za pomocą Photoshopa, a następnie zapisać go do plików PSD, które przekażesz firmie, w której koder stron, programista wordpress lub web developer zajmą się ich „ożywieniem”. Przykładem takiej firmy, którą mogę polecić jest agencja 360px.pl, która odpowiedzialna jest za kodowanie plików PSD do HTML. Nie musisz się martwić, że otrzymasz prostą stronę HTML, którą ciężko będzie administrować. Specjalista wordpress zadba o to, aby Twój projekt działał razem z tym systemem.

 

W ten prosty sposób jesteśmy w stanie uzyskać unikalną stronę internetową, która na tle konkurencji będzie się wyróżniać. Możemy poszaleć z układem. Niektóre rzeczy naprawdę warto oddać w ręce specjalistów, a ich znajdziecie w agencjach takich jak 360px.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *