EZVIZ Mini O
News Recenzje

Recenzja kamery Wi-Fi – EZVIZ Mini O

Kamery obserwują nas na każdym kroku. Elektroniczne oko śledzi nas gdy robimy zakupy, chodzimy po mieście czy poruszamy się komunikacją miejską. Monitoring jest dla nas codziennością. Kiedyś rozwiązania te były na tyle drogie, że decydowały się na nie tylko duże firmy. Dziś kamerę w domu może mieć każdy. W nasze ręce trafiła ostatnio bardzo ciekawa propozycja od EZVIZ. Jak kamera Mini O sprawdziła się podczas testów?

EZVIZ to marka grupy Hikvision, zajmującej się produkcją systemów monitoringu wizyjnego. W jej ofercie poza kamerami znajdują się też bezprzewodowe systemy sensorów ruchu, zalania i kontroli drzwi wraz z hubem, który można integrować z nadzorem wideo. Zgodnie z danymi IHS Research ma 18,9% udziałów w światowym runku kamer przemysłowych.  Pod marką EZVIZ dostępne są też kamery sportowe Full HD i 4K.

EZVIZ Mini O

Opakowanie i wygląd

Kamerę otrzymujemy zapakowaną w eleganckie kartonowe pudełko w białym kolorze. Na opakowaniu poza zdjęciem produktu znajdziemy też wszystkie informacje o najważniejszych parametrach urządzenia. Po uchyleniu wieczka naszym oczom od razu ukazuje się kamerka. W pudełku poza samą kamerką otrzymujemy dodatkowo ładowarkę z długim kabel zasilającym, dwie dwustronne naklejki oraz metalową płytkę, którą możemy przymocować do ściany w pożądanym miejscu. W podstawce kamery został umieszczony silny magnes, który bardzo dobrze łączy się z tą płytką. Producent nie zapomniał też o dołączeniu instrukcji w kilku językach, w tym Polski.

EZVIZ Mini O

Swoim kształtem przypomina ona nieco jajko umieszczone na podstawce. Została wykonana z dobrej jakości plastiku w białym kolorze. Wygląda bardzo elegancko, dzięki czemu bez problemu wpasuje się w każde nowoczesne pomieszczenie. Z tyłu znajduje się gniazdo do ładowania, gniazdo na kartę pamięci microSD, mikrofon, głośnik oraz przycisk pozwalający na ewentualny restart urządzenia.

EZVIZ Mini O

Funkcje urządzenia

Urządzenie posiada automatyczne źródło światła, które wykorzystywane jest przy niedostatecznym oświetleniu. Kamera pracuje w dwóch trybach nagrywania: dziennym kolorowym i nocnym biało-czarnym z wykorzystaniem promiennika podczerwieni.

Na froncie znajduje się też wskaźnik LED, który sygnalizuje stan urządzenia. Migający czerwony i niebieski pokazuje, że kamera jest gotowa do połączenia z siecią Wi-Fi. Gdy świeci na niebiesko sygnalizuje o tym, że kamera została podłączona przez użytkownika. Jeśli powoli miga na niebiesko to znak, że urządzenie funkcjonuje prawidłowo. Gdy świeci się na czerwono daje znać, że kamera się uruchamia. Może pojawić się też powoli migający czerwony (brak połączenia Wi-Fi) oraz szybko migający czerwony (błąd karty microSD). Dzięki temu doskonale wiemy co obecnie dzieje się z naszym urządzeniem.

Mini O obsługuje karty pamięci o pojemności do 128 GB. Zaleca się wybór karty klasy 10 lub wyższej.

Mikrofon, który pozwala na odsłuchanie wszystkich dźwięków z monitorowanego pomieszczenia został umieszczony z tyłu urządzenia. Kamera została wyposażona też w głośnik, który pozwala na odtwarzanie nadawanych komunikatów głosowych. Dzięki tej funkcji będziemy mogli komunikować się z osobą, która znajduje się niedaleko kamerki lub wydać polecenie do zwierzaka, który został w domu.

EZVIZ Mini O

Aplikacja i konfiguracja

Do konfiguracji urządzenia niezbędna będzie aplikacja EZVIZ, która dostępna jest na telefony z systemem Android oraz iOS. Po zainstalowaniu tworzymy nowe konto, które będzie nam potem służyło do podglądania tego co dzieje się w pomieszczeniu, które chcemy monitorować.

Sama konfiguracja jest niezwykle prosta. Po utworzeniu konta aplikacja poprosi nas o zeskanowanie kodu, który znajduje się na podstawce kamerki, a następnie o podane hasła do sieci Wi-Fi. Następnie za pomocą ustawień będziemy mogli zdecydować o wyłączeniu lub włączeniu: dźwięku w nagraniach, diody pokazującej status oraz możliwość rezygnacji z doświetlania w nocy. Teraz już będzie z górki.

Od razu po wejściu do aplikacji będziemy mogli za pomocą jednego kliknięcia przenieść się do podglądu. Przy podglądzie w prosty sposób możemy wyciszyć dźwięki z kamery, obrócić obraz lub przełączyć na widok z 4 kamer. Przesuwając pasek z dodatkowymi funkcjami w dół, dostajemy dostęp do wykonania zapisu obrazu, aktywowania głośnika i przekazania informacji, zapisu wideo oraz zmiany rozdzielczości.

Jeśli zdecydujecie się na zakup tej kamerki to gorąco polecam zabawę z czujnikiem czułości ruchu oraz harmonogramem powiadomień. Dzięki temu na telefon będziemy otrzymywać powiadomienie o wykryciu ruchu w monitorowanym pomieszczeniu.

Podsumowanie

Kamerka EZVIZ Mini O bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Bardzo prosta konfiguracja, wygodna aplikacja, powiadomienia o wykryciu ruchu i możliwość wykorzystania jej jako wirtualnej niani to wielkie plusy tego urządzenia. Kamera świetnie sprawdza się jako urządzenie do podglądania tego co się dzieje w naszym domu podczas nieobecności. Pozwala na kontrolowanie dzieci, zwierzaków czy monitorowanie tego co dzieje się w okolicy naszego domu. Często ustawiam ją przy oknie tak, aby mieć podgląd na to kto kręci się koło mojego domu i samochodów. Pełna specyfikacja urządzenia dostępna na stronie producenta.

Obecnie urządzenie w promocji kosztuje 179,90 zł i dostępna jest w sklepie komputronik. Standardowa cena produktu wynosi 259 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *