Audio News Recenzje

Recenzja – Gramofon Hykker Vintage Studio dostępny w Biedronce

Od kilku lat moda na gramofony i płyty winylowe powraca. Do tej pory mogłoby się wydawać, że jest to dość drogie hobby. Jeśli jednak marzysz o tym aby rozpocząć swoją przygodę z czarnymi płytami mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Od 15 grudnia do sieci sklepów biedronka trafią tanie gramofony oraz kolekcja płyt winylowych. Technologiczna miała okazję przetestować jak radzi sobie Gramofon Vintage Sound.

 

Liczba sprzedanych płyt winylowych w Wielkiej Brytanii w ostatnim roku była znacznie większa od zwykłych CD. Nie ma się co dziwić, do oferty produktów wprowadzają je już nawet wielkie sieci handlowe. Problemem jednak było odnalezienie sprzętu, który nie kosztował by dużo, a pozwalał na ich odtwarzanie. Dzięki marce Hykker i gramofonowi Vintage Sound za 159zł, teraz każdy fan muzyki będzie mógł sprawdzić jaki dźwięk i klimat potrafi zapewnić winyl. Jeśli jednak nie posiadasz na strychu czy w piwnicy starych płyt po rodzicach czy dziadkach, które cały czas nadają się do użycia, sieć sklepów Biedronka zadbała również o to, aby Ci którzy nie posiadają płyt mogli kupić je w wyjątkowo atrakcyjnej cenie 44,99 zł za sztukę.

Wygląd

Urządzenie dostępne jest w dwóch kolorach: czarnym oraz turkusowym. Jest to niewielka, poręczna walizka, która posiada wbudowane dwa głośniki. Na górze znajduje się rączka i klamra odpowiedzialna za zamykanie. Z boku producent umieścił gniazdo USB i wejście na karty SD. Z tyłu znajduje się gniazdo zasilania, wyjście RCA zwane potocznie cinch, wyjście słuchawkowe minijack 3,5mm oraz wejście AUX 3,5mm.

Po otwarciu wieka walizki, które zostało wykończone miękkim materiałem, widzimy podkładkę pod płyty, ramię gramofonu oraz wszystkie potrzebne przyciski do sterowania.

Funkcje

Urządzenie jest bardzo intuicyjne. Mogłoby się wydawać, że gramofon w tej cenie może nie sprostać powierzonemu mu zadaniu, ale naprawdę daje radę! Co ciekawe pozwala na więcej niż mogłoby się wydawać. Umieszczone po boku wejście na pendrive lub kartę SD umożliwia odtwarzanie zgranej tam muzyki. Dzięki temu możemy również zgrywać utwory do formatu .wav na nośniki elektroniczne. Aby cieszyć się dobrym dźwiękiem po zgraniu musimy jednak zadbać o to aby płyta była czysta i pod igłę nie dostał się kurz. W innym przypadku zakłócenia będą bardziej słyszalne niż podczas odtwarzania płyty.

Odtwarzanie muzyki

Muzyka zgrana w formacie MP3 nie zapewni nam takich doznań jak ta odtwarzana bezpośrednio z płyty winylowej. W końcu zmiana formatu do MP3 odbywa się kosztem jej jakości. Aby w pełni się o tym przekonać warto podłączyć do gramofonu lepszy sprzęt audio, ponieważ głośniki wbudowane w urządzenie nie są aż tak silne (2x3W). Umożliwiają swobodne słuchanie muzyki, jednak nie pozwolą nam w pełni poczuć się jak w latach 60 tych czy 70 tych.

Urządzenie gwarantuje trzy możliwe prędkości odtwarzania: 33, 45 oraz 78 obrotów na minutę (RPM). Dzięki temu swobodnie dobierzemy ją do odtwarzania zarówno małych jak i dużych płyt. Musimy jednak zadbać o to aby winyle nie były zakurzone. Jeśli nasze płyty będą lekko odkształcone musimy też liczyć się z efektem przeskakiwania. Może to wynikać ze zbyt słabo dociążonego ramienia z igłą. Jeśli jednak urządzenie będzie ustawione na równej powierzchni, a płyty winylowe w bardzo dobrym stanie, będziemy mogli się nim nacieszyć.

Podsumowanie

Jeśli posiadasz już gramofon lub szukasz bardzo dobrej jakości, nie ma co ukrywać, że nie będzie to sprzęt dla Ciebie. Jeśli jednak nie jesteś typowym audiofilem, a chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z winylami zapewniam, że sprzęt jest warty swojej ceny i potrafi pozytywnie zaskoczyć. Gramofon Hykker Vintage Studio trafi do Biedronki już 15 grudnia 2016 roku. Będzie dostępny w kolorze turkusowym lub czarnym w cenie 159 złotych. Może być bardzo ciekawym pomysłem na prezent w związku ze zbliżającymi się świętami.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *