Audio News Recenzje

Recenzja bezprzewodowych słuchawek Jabra Elite Sport

Do tej pory miałam okazję testować już wiele słuchawek, które były przeznaczone dla sportowców. Zazwyczaj jednak od zwykłych modeli różniły się one na przykład ciekawym kolorem i odpornością na zachlapania. Okazuje się jednak, że model, który miałam okazję ostatnio testować zdecydowanie wyróżnia się od innych produktów dla osób aktywnych fizycznie. Słuchawki Jabra Elite Sport są nie tylko bezprzewodowe, ale i naprawdę sportowe.

Jabra Elite Sport – Opakowanie

Słuchawki otrzymujemy zapakowane w wygodnym i poręcznym pudełeczku, którego wieczko zamykane jest na magnes. W środku poza słuchawkami znajdziemy też etui z wbudowaną ładowarką, kabelek USB, gumowe nakładki na słuchawki oraz klasyczne gumki i pianki dla słuchawek dousznych.

Wymiennych elementów jest bardzo dużo i w innym przypadku łatwo byłoby je zgubić, ale Jabra pomyślała o tym, aby stworzyć funkcjonalne pudełeczko do przechowywania tych wymiennych elementów.

Jabra Elite Sport – Pierwsze użycie

Słuchawki, które testowałam miały czarny kolor, ale dostępne są one również w wersji „czarno-limonkowej”. W takiej odmianie słuchawki będą szare, a wymienne gumki limonkowe. W testowanym przeze mnie modelu wszystkie elementy są czarne. Zestaw wymiennych gumek składa się z rozmiarów S, M i L.

Już na samym początku warto je odpowiednio dobrać, aby nie zepsuć sobie całej przyjemności z korzystania ze słuchawek. Do słuchawek musiałam się nieco przyzwyczaić, podczas pierwszych testów miałam wrażenie jak by lekko rozpychały ucho, dlatego też wybrałam dla siebie mniejsze końcówki w rozmiarze S. Słuchawki dalej bardzo pewnie trzymały się w uszach, a ja zupełnie przestałam odczuwać dyskomfort. Jak dobrać odpowiednie końcówki? To już tylko i wyłącznie kwestia gustu. Piankowe końcówki będą lepiej wyciszać dźwięki z otoczenia, a te silikonowe będą nieco wygodniejsze do zakładania słuchawek.

Producent deklaruje, że słuchawki na jednym ładowaniu powinny działać do 4,5 godziny. Podczas intensywnego testowania nie udało mi się jednak przekroczyć 4 godzin. Może nie jest to długo, ale problem ten rozwiązuje dołączone do zestawu etui.

Jabra Elite Sport – Etui

Słuchawki po zakończonym treningu odkładamy do specjalnie przygotowane etui. Zostało one wykonane z bardzo dobrej jakości tworzywa sztucznego i wygląda bardzo masywnie. Zabezpieczy ono słuchawki na czas przechowywania.

Etui sprawi, że nie zgubimy słuchawki, ani nie uszkodzimy ich w trakcie transportu. Etui ma jeszcze jedną wielką zaletę. Posiada funkcję ładowarki, dzięki czemu obie słuchawki ładują się na raz.

Wbudowany akumulator pozwala naładować słuchawki do pełna dwukrotnie. Mam tez dobrą wiadomość dla osób, które zapominają o regularnym ładowaniu. Podłączenie słuchawek na 20 minut pozwoli na 1 godzinę słuchania muzyki.

Bardzo fajną funkcją jest to, że słuchawki automatycznie uruchomią się po wyjęciu ich z etui. Nie musimy też pamiętać o tym, aby je wyłączyć.

Jabra Elite Sport – Funkcje

Słuchawki posiadają po dwa małe przyciski. Na prawej słuchawce mają one kształt koła i okręgu. Lewa słuchawka posiada przyciski w postaci plusa i minusa. Najłatwiej jednak będzie przyzwyczaić się do tego za co przyciski te odpowiadają, aby w trakcie treningu nie tracić czasu na próbę wyczucia co to za przycisk. Plus służy do zwiększania głośności, jeśli jednak przytrzymamy go dłużej przełączymy utwór na następny.

Minus pozwala na zmniejszenie głośności, a po przytrzymaniu przełączy utwór na poprzedni. Jeśli minus przytrzymamy jeszcze dłużej spowoduje to wyłączenie słuchawek. Przycisk z kółkiem odpowiada za wywoływanie funkcji z aplikacji Jabra Sport, a ten z okręgiem pozwana na odbieranie i kończenie połączeń oraz pauzowanie i wznawianie odtwarzania muzyki. Okrąg ma jeszcze jedną funkcję, jest to HearThrough, czyli opcja, która pozwala nam usłyszeć dźwięki z naszego otoczenia podczas słuchania muzyki. Funkcja ta pozwala na całkowite wyciszenie muzyki lub włączenie nasłuchiwania dźwięków z otoczenia bez przerywania muzyki. Funkcja ta może przydać się wtedy, gdy ktoś zacznie do nas mówić, a my nie będziemy chcieli wyciągać słuchawek. Obsługa słuchawek jest naprawdę bardzo prosta.

Jabra Elite Sport – Aplikacja

Aplikacja dostępna jest w języku angielskim. Pozwala ona na wgranie oprogramowania do słuchawek w językach: angielski, francuski, niemiecki i chiński. Jest to małe utrudnienie ze względu na to, że wiele komunikatów głosowych może pozostać niezrozumiałych. Warto z niej jednak korzystać, bo tylko ona daje nam dostęp do pełnej funkcjonalności słuchawek takich jak wirtualny trener. Słuchawki posiadają wbudowany pulsometr, który kontroluje aktywność organizmu. To sprawia, że nasz wirtualny trener może podpowiadać nam czy powinniśmy nieco zwolnić, albo bardziej się postarać. Słuchawki posiadają również czujnik, który śledzi ruchy osoby ćwiczącej. W ten sposób zapisuje liczbę wykonanych powtórzeń. Za pomocą komunikatów poinformują nas o tym, że zbliżamy się do końca serii. Przed rozpoczęciem ćwiczeń będziemy musieli potwierdzić naszą gotowość. Można to zrobić za pomocą przycisku na słuchawce lub na ekranie telefonu. Słuchawki będą informować nas też o tym ile czasu pozostało nam na wykonanie danego ćwiczenia.

Jak słuchawki mogą przydać się podczas biegania? Będą informować nas o pokonanym dystansie, czasie, prędkości, spalonych kaloriach, tętnie oraz tempie. To może doprowadzić do tego, że ilość komunikatów przekazywanych w trakcie treningu może wydawać się zbyt duża. Wtedy wystarczy w ustawieniach określić jakie informacje są dla nas ważne. Pozostałe komunikaty przestaną się wtedy pojawiać.

Jabra Elite Sport – Jakość dźwięku

Co do jakości dźwięku, którą zapewniają nam słuchawki mogę powiedzieć jedno. Jest wyjątkowo dobra. Słuchawki są głośne, więc świetnie sprawdzą się podczas treningów na siłowni, gdzie otacza nas głośna muzyka. Grają naprawdę czysto. Dobrze radzą sobie przy niskich tonach, ale i nie zapominają o tych wysokich.

Słuchawki dobrze radzą sobie też podczas prowadzenia rozmów. Osoby, z którymi rozmawiałam mówiły, że bardzo dobrze mnie słychać, a ja nie miałam problemu z trzymaniem telefonu przy uchu. Problem pojawiał się jednak przy dużym wietrze, ale nie znalazłam jeszcze słuchawek z mikrofonem, który w takich warunkach potrafiłyby sobie poradzić.

Czy warto kupić Jabra Elite Sport?

Po ponad miesiącu spędzonym ze słuchawkami muszę przyznać, że jest to produkt, który spisuje się naprawdę świetnie. Jakość dźwięku jak na tak małe słuchaweczki jest po prostu świetna. Elite Sport bardzo dobrze sprawdzają się też podczas treningów, ale spokojnie można korzystać z nich na co dzień. Bardzo dobrze nadają się też do prowadzenia rozmów telefonicznych. Jest jednak jedno ale. To cena słuchawek, która wynosi 1099 zł. Choć robią one genialne wrażenie wiem, że nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na ich zakup. Jeśli jednak szukasz wirtualnego trenera, który pomoże Ci zapanować nad Twoją aktywnością fizyczną, a kwota ta nie przeraża Cię to z pewnością Jabra Elite Sport okażą się świetnym wyborem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *