CES 2017 Komputery News

Przenośne terabajty – Kingston prezentuje pojemne pendrive’y

Kingston na targach CES 2017 zaprezentował nowe pendrive’y. Największą sensację budzi ich pojemność – 1 oraz 2 terabajty. 

 

DataTraveller Ultimate GT to obecnie największy pendrive na świecie. Nie do pomyślenia, że obecne pamięci przenośne mogą mieć większą pojemność niż dyski w komputerach (sam miałem skromne 1 TB na moim dysku twardym).

Chociaż 2 TB mogą wydawać się dość abstrakcyjną pojemnością, to w dobie raczkującego standardu 4K taki rozmiar wydaje się jak najbardziej zrozumiały. Największa pamięć przenośna flash na świecie pozwala bowiem na zmieszczenie… 70 godzin video w rozdzielczości Ultra HD. Czy to dużo? Musicie ocenić sami.

Smutną informacją może być brak złącza USB-C, tak więc użytkownicy nowych latopów będą musieli wyposażyć się w przejściówki. W sumie nawet byłoby to lepszym rozwiązaniem niż wpinanie takiej bestii bezpośrenio – gwarantowane pogrubienie naszego ultrabooka. Nie znamy jeszcze dokładnej ceny, jednak można się spodziewać, że tego typu pendrive nie jest urządzeniem dla przeciętnego Kowalskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *