Elektronika News

Patent składanego smartfona od Samsunga w Sieci

Składane telefony z giętkimi wyświetlaczami to niedaleka przyszłość. Byliśmy już świadkami pierwszych prototypów takich urządzeń, bądź też początków. Firma Samsung pracuje od dłuższego nad czymś co może zrewolucjonizować rynek urządzeń mobilnych.

 

W momencie kiedy proste smartfony zaczynają „nudzić” klientów czas na coś zupełnie nowego. Firma Samsung od dłuższego czasu pracuje nad czymś zupełnie innowacyjnym. Już od jakiegoś czasu do Sieci przedostają się różne informacje, najczęściej zdjęcia pierwszych prototypów smartfona ze składanym wyświetlaczem. Tym razem oprócz informacji przedostał się rysunek techniczny prezentujący ciekawe urządzenie. Widzieliśmy już w wykonaniu Samsunga elastyczne wyświetlacze, więc czas to połączyć w całość i zrobić z tego coś zupełnie nowego.

Rysunki jakie przedostały się do internetu prezentują nam składanego smartfona w postaci „książki”. Jednak nie to jest najważniejsze. Przyglądając się dokładnie zobaczymy nowe pomysły na identyfikacje użytkownika. Wszystko na to wskazuje, że nie będą to tylko zastosowane już dotychczas skaner tęczówki, czytnik odcisków.

Im więcej zabezpieczeń tym urządzenie bardziej bezpieczne w szczególności w przypadku kradzieży. Nie mamy dokładnych danych oprócz tych na zdjęciu. Z pewnością Samsung przygotowuje się do wypuszczenia innowacyjnego urządzenia na rynek, ale trudno też powiedzieć kiedy to miałoby nastąpić, nieoficjalnie mówi się o 2018-2019 roku. Jednak są to tylko niepotwierdzone spekulacje.

Źródło: Patentlymobile.com

1 KOMENTARZ

  1. Obawiam się, że poczekamy na to znacznie dłużej. Zastanawiam się też nad trwałością takich urządzeń 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *