Elektronika Foto News

Profesjonala kamera cyfrowa Panasonic HC-X1 pod koniec grudnia w sprzedaży

Nowoczesne i zaawansowane technologie pojawiają się nie tylko w smartfonach. Świat kamer, zdjęć i nowoczesnego nagrywania prezentuje nam coraz więcej. Profesjonala kamera cyfrowa Panasonic HC-X1 jest tego świetnym przykładem.

 

Świat kamer w dalszym ciągu żyje i jak się okazuje ma się bardzo dobrze. Firma Panasonic prezentuje nam kamerę cyfrową przeznaczoną dla profesjonalistów. Ten zaawansowany produkt posiadający 24-milimetrowy obiektyw z dwudziestokrotnym zoomem optycznym i jednocalową matrycą doskonale sprawdzić się w rękach operatorów zajmujących się wideofilmowaniem.

Leica DICOMAR 4K

Kamera HC-X1 jest wyposażona w nowo opracowany obiektyw LEICA DICOMAR 4K z funkcją szybkiego dwudziestokrotnego zoomu optycznego z wyjątkowej, szerokokątnej ogniskowej 24 mm do 480 mm, odpowiadającej bardzo mocnemu teleobiektywowi. Cały obiektyw współpracuje ze sporą matrycą MOS (9,46 megapiksela przy 4K 24p / 8,79 megapiksela przy UHD, FHD). Rozwiązanie ze zintegrowanym obiektywem zapewni nam doskonałą jakość obrazu i czułość w każdych okolicznościach. Warto podkreślić, że jak deklaruje producent tego typu rozwiązanie jest pierwszym na świecie. Dodatkowo kamera HC-X1 została zaprojektowana z myślą o potrzebach profesjonalnego kamerzysty oferując mu szereg funkcji i rozwiązań konstrukcyjnych maksymalnie ułatwiających wideofilmowanie. W urządzeniu, a dokładnie w obudowie obiektywu zastosowano trzy pierścienie do manualnej regulacji zoomu, ostrości i przysłony co tym bardziej podkreśla wyjątkowość. Łatwy i szybki dostęp do kamery zapewnią nam przyciski, które znajdują się na urządzeniu. Użytkownik może zaprogramować przyciski, przypisując do każdego z nich funkcje, do których chce mieć szybki dostęp. Dzięki temu korzystanie z kamery jest jeszcze łatwiejsze.

Kamera HC-X1 / fot.prasowe

Kamera HC-X1 gwarantuje nie tylko doskonałą jakość nagrywanego obrazu, ale także znakomite parametry rejestracji dźwięku, spełniające najwyższe wymagania produkcyjne. Urządzenie jest wyposażone w dwukanałowe wejście XLR do zapisu dźwięku z mikrofonów zewnętrznych lub nagrywania liniowego, z zasilaniem fantomowym +48 V. Kamera nagrywa dźwięk wysokiej jakości w dwóch kanałach, wykorzystując 16-bitowy system liniowy PCM (MOV/MP4) lub Dolby Digital (AVCHD). Opcjonalny moduł bezprzewodowy (AJ-WM50/AJ- WM30) umożliwia zdalne sterowanie kamerą cyfrową z iPada przez aplikację AG ROP, regulację ustawień kamery oraz sterowanie obiektywem i innymi funkcjami. Dodatkowo kamera oferuje nam wiele innych ciekawych funkcji:
 

 • Dwa gniazda kart pamięci SD do jednoczesnej lub wydłużonej rejestracji obrazu,
 • Funkcje regulacji obrazu klasy emisyjnej, takie jak 16-osiowa niezależna korekta koloru, 8 trybów funkcji gamma i korekta fazy chrominancji,
 • Wyświetlacz LCD i elektroniczny wizjer ułatwiające filmowanie, na przykład z wbudowanymi regulowanymi wzorami zebry, wskaźnikiem poziomu lub wyświetlaniem obrazu.
 •  
  Cena nowej kamery to 3 199 euro, więc z całą pewnością możemy powiedzieć, że jest to produkt luksusowy, który ujrzymy pod koniec grudnia w Polsce w sklepie BeikS.

  Źródło: Informacja prasowa

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *