Aplikacje News

Pozwól swojemu smartfonowi walczyć z wirusem Zika i ulepszać świat!

Przedsiębiorstwo IBM rozwija projekt World Community Grid. Polega on na wsparciu naukowców w walce z chociażby wirusem Zika i zanieczyszczoną wodą oraz w ulepszaniu systemów solarnych. Wolontariuszem może zostać każdy, kto posiada komputer i/lub telefon z systemem Android.

 

Wciąż słyszymy o problemach w innych częściach globu. Nawet jeśli chcielibyśmy pomóc, to często nie wiemy jak. Owszem są zbiórki pieniędzy, ale to jednorazowe okazje na wolontariat. Firma IBM postanowiła więc zaoferować nam opcję nieustannej pomocy naukowcom w walce z wieloma problemami dzisiejszego świata. Każdy może więc zostać wolontariuszem!

fot. World Community Grid
fot. World Community Grid

Ponadto dodam, że nie będzie nas to nic kosztować i nie będzie jakimkolwiek utrudnieniem w ciągu dnia! W związku z tym, że badania opierają się głównie na tworzeniu różnych symulacji komputerowych, naukowcy potrzebują mocy obliczeniowej. A gdyby tak pozyskać ową moc z naszych komputerów? Opracowana została aplikacja o nazwie BOINC, która inteligentnie wybiera potrzebną moc oraz moment, w którym będzie ją pobierać. Domyślnie aplikacja działa tylko wtedy, gdy urządzenie jest podłączone do zasilania, co pozwoli uniknąć wykorzystania baterii. Oczywiście do działania wymaga dostępu do sieci, lecz również tutaj nie musimy się obawiać o wykorzystanie chociażby naszego pakietu internetowego – dane wysyłane są tylko wtedy, gdy jesteśmy połączeni z siecią Wi-Fi. Nie dość tego, jeśli nawet podczas ładowania będziemy korzystać z urządzenia, BOINC zmniejszy zużycie mocy smartfona tak, aby nie przeszkadzać nam w jego użytkowaniu.

Sam korzystam z owej aplikacji i uruchamiam ją w nocy. Wtedy telefon podpięty do ładowarki i połączony z siecią Wi-Fi pracuje w szczytnym celu. Nie tracę niczego – w końcu i tak muszę naładować telefon, a nie będę wstawać 3 czy 4 godziny po podpięciu go do ładowarki tylko po to, by go od niej odłączyć, bo bateria będzie już w 100% naładowana.

fot. World Community Grid
fot. World Community Grid

Zachęcam was również do pobrania aplikacji nie tylko na wasze telefony, ale również na komputery. Jeśli często zostawiacie je włączone i odchodzicie chociażby na chwilę od nich, również wtedy aplikacja BOINC wykorzysta moc urządzenia i wesprze laboratoryjne jednostki w tworzeniu symulacji.

Aplikacja w Sklepie Play: LINK

Strona projektu: LINK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *