Internet News

Poufne wiadomości dostępne w Gmail

To właśnie od dzisiaj twórcy Google udostępnili swoim użytkownikom funkcję poufnych wiadomości. Funkcja ta pozwala na ograniczeniu dostępu oraz pełną kontrolę nad wysyłanymi e-mailami.
 
Wiadomość poufna to rodzaj wiadomości, która charakteryzuje się dodatkowymi atutami:
 
– ograniczenie możliwości kopiowania i przesyłania dalej oraz pobierania załączników,
 
– brak możliwości wydruku wiadomości,
 
– możliwość ograniczenia dostępu do treści wiadomości poprzez hasło wysyłane na e-mail lub SMS oraz dodania okresu ważności wiadomości. Po jego upływie treść wiadomości dla odbiorcy przestanie być widoczna,
 
– możliwość wcześniejszego zablokowania dostępu do wiadomości z kotna nadawcy.
 
Tryb poufny należy włączać za każdym razem, kiedy chcemy z niego skorzystać. Na telefonie ta funkcja dostępna jest z opcji górnego menu, a na komputerze należy użyć ikony kłódki obok zegara.
 
Po dostarczeniu wiadomości poufnej na skrzynkę odbiorcy pojawi się pozycja bez możliwości podglądu treści. W kolejnym kroku przy próbie podjęcia chęci otworzenia e-maila zobaczymy informacje o włączonym trybie poufnym i w zależności od wybranej przez adresata metody autoryzacji zostaniemy poproszeni o kod dostępu, który dostarczony zostanie do nas SMSem lub w wiadomości na skrzynkę odbiorczą. Co ważne, to adresat musi podać, na jaki numer ma przyjść SMS.
 
Po poprawnej autoryzacji zobaczymy treść wiadomości, a wymienione wyżej funkcje znikną.
 
Zostaniemy poinformowani również o tym, że treść wiadomości zostanie zablokowana, jednak nadawca wiadomości może zrobić to sam w szybszym czasie.
 
Trzeba jednak pamiętać o tym, że tryb poufnych wiadomości nie ma na celu uniemożliwić dostępu osób trzecich do treści niepożądanych, a jedynie ma na celu zwiększenia bezpieczeństwa. Niestety sama funkcja nie zabrania użytkownikom zrobienia zdjęcia wiadomości na monitorze czy wykonania screenshota.
 
Źródło: radiozet.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *