Aplikacje News

Pokemon GO dostępny na Windows Phone?

Niantic twórca gry Pokémon w dalszym ciągu zaskakuje wszystkich swoich fanów. Gra jest już dostępna na Androida, jak i na iOS. Niestety w dalszym ciągu brakuje jej na system Windows Phone, ale wygląda na to, że niedługo może się to zmienić.

 

Cały świat oszalał na punkcie małych magicznych stworków, które opanowały już ponad 75 mln ludzi o czym świadczą ilości pobrań gry. Pokémon Go to jedna z najpopularniejszych gier na rynku dzięki, której użytkownicy mogą łapać i trenować stworki poprzez różnego rodzaju ćwiczenia i zadania. Wygląda na to, że dostęp do mobilnej aplikacji zawita również na Windows Phone dzięki czemu powiększy się grono użytkowników Pokémon Go. Twórcy gry zdają sobie sprawę, że gra jest bardzo popularna jednak rynek Windows Phone jest dla nich nieopłacalny. Poszkodowana część klientów zebrała nawet petycje w ilości 90 tysięcy osób za uruchomieniem gry na WP, ale producent się nie ugiął. Na horyzoncie jest jednak światełko w tunelu, a to wszystko za sprawą innych firm, które widzą w tym dochodowy interes nawet na tak niedużą platformę jaką jest Windows Phone.

Screen Pokemon Go

Firma ST-Apps jeden z deweloperów aplikacji mobilnych postanowił stworzyć odpowiednik gry Pokémon Go wychodząc na przeciw klientom mobilnego Windowsa. W tym miejscu należy zwrócić uwagę, że nie możemy być też pewni czy deweloperowi uda się uruchomić odpowiednik gry ze względu na zabezpieczenia (zaszyfrowanie danych) jakie cały czas pojawiają się na serwerach twórców gry. Nie zależnie od systemu, to każdy z nich korzysta z serwerów Niantic co przy szyfrowaniu może sprawić problem wersji jaka wyjdzie na Windows Phone. Oczywiście firma ST-Apps może skorzystać z nieoficjalnego portu, ale i to jest mało prawdopodobne. W każdym razie deweloper wypuszczając screenshot do sieci z gry narobił apetytu wielu klientom i użytkownikom Windowsa Phone.

Źródło: Ubergizmo.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *