Aplikacje News

Pocket – łatwy dostęp do zapisanych treści

Przypomnij sobie, ile razy zdarzyło się tak, że ktoś przerwał Ci czytanie interesującego artykułu, który znalazłeś w sieci? Pewnie wiele, prawda? Chcąc dokończyć lekturę później, zapisywałeś stronę w zakładkach. Ja natomiast chcę przedstawić Ci świetną aplikację, która sprawi, że już nigdy nie będziesz miał bałaganu w zakładkach, bo ulubione artykuły zawsze będziesz trzymał pod ręką.

Mam oczywiście na myśli aplikację Pocket. To tutaj możesz zapisać każdy artykuł, film wideo, a nawet obraz, który przypadnie Ci do gustu i bezproblemowo do niego wrócić. Opcja wyszukiwania pozwala Ci na znalezienie dokładnie tego, czego chcesz w dosłownie parę sekund.

pocket1
fot.technologiczna.pl

Aplikacja wygląda naprawdę ładnie. Jest przejrzysta, zajmuje mało miejsca i bardzo łatwo się po niej poruszać. Dodatkowo, co ciekawe, istnieje możliwość odsłuchiwania zapisanych artykułów, zmiany ich wyświetlania, dodawania do ulubionych, tagowania, a także bezpośredniego przełączenia się do sieci Web. Oprócz tego – standardowo – możemy udostępniać zapisane treści. Ciekawą opcją jest również dodawanie znajomych do obserwowanych. Pozwala nam to na uzyskanie ich rekomendacji.

Prostota aplikacji sprawia, że podczas czytania artykułów zapisanych w niej, nie jesteśmy rozpraszani niepotrzebnymi, a często wręcz irytującymi dodatkami (w postaci reklam, banerów, czy innych bajerów). Możemy również przeglądać zapisane treści bez dostępu do internetu. To bardzo dobra wiadomość, gdyż nie zawsze mamy możliwość podłączenia się do sieci.

Zapisywanie interesujących nas rzeczy jest bardzo proste. Wystarczy w swojej przeglądarce na telefonie kliknąć przycisk „udostępnij”, a później kolejny raz kliknąć, lecz tym razem na ikonkę aplikacji Pocket. Zapisana treść natychmiast wyląduje tam, gdzie powinna.

pocket2
fot.technologiczna.pl

Aplikacja jest do nabycia na smartfony z systemem Android jak i również z systemem iOS. Możemy więc bez problemu, a co najważniejsze – legalnie, pobrać ją na swój telefon posiadający któryś z tych dwóch systemów operacyjnych. A jeśli aplikacja nam się spodoba i chcielibyśmy posiadać konto premium – oczywiście jest taka możliwość. Zainstalowałam tę aplikację na swoim telefonie już jakiś czas temu i uważam, że dla przeciętnego użytkownika zwykłe konto jest jak najbardziej wystarczające.

pocket3
fot.technologiczna.pl

Kiedy znów będziesz chciał zapisać coś interesującego, możesz to zrobić właśnie poprzez tę aplikację. Tak jak pisałam wyżej – nie zajmie Ci ona dużo miejsca na telefonie, a sprawi, że ten stanie się bardziej przejrzysty. W każdym momencie znajdziesz to, czego szukasz. Teraz czas byś to Ty ją wypróbował. A kiedy już to zrobisz – podziel się opinią!

 

Autor: Justyna Fajferek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *