Komputery News Rozrywka

PIXELBOOK – włączony do ekosystemu Google

Pixelbook to nowy model Chromebook’a Pixel, który ma być najwyższej klasy sprzętem, który ma synchronizować się z pozostałymi urządzeniami firmy Google. Dotychczas wszystkie laptopy tego producenta były rozwijane odrębnie, w odizolowaniu od Chrome OS. Pixelbook ma być urządzeniem, które jako jedno z pierwszych urządzeń wielkiego ekosystemu i otrzyma dostęp do Asystenta Google czy Sklepu Google Play.

 
Matt Voukun z Google wypowiadając się na spotkaniu podczas imprezy sprzętowej w San Francisco powiedział, że obecnie nie jest trudno zaprojektować laptopa. Trudniej jest zaprojektować urządzenie, które jednocześnie będzie zastępowało nam tablet, telefon i laptop bez potrzeby rezygnowania z zainstalowanych i używanych aplikacji. Pixelbook to ciężka praca projektantów nad rozwiązaniem konfliktu i stworzeniem przydatnego narzędzia, który eliminuje potrzebę korzystania z telefonu laptopa i tabletu jednocześnie.
 

blog.google

 
SPECYFIKACJA, CENA
 
Nowe urządzenie producenta Google ma pracować na baterii do 10 godzin, ładować się maksymalnie 15 minut, aby zapewnić działanie do 2 godzin pracy na baterii, a to wszystko za sprawą portu ładowania typu USB-C. Oczywiście 15-minutowe ładowanie baterii ma pewne określone czynniki, jakie należy spełnić, aby móc korzystać z laptopa przez 2 godziny. Pierwszy czynnik to korzystanie z oryginalnej ładowarki dostępnej wraz z laptopem, zupełnie wyłączony system i laptop podczas ładowania.
 
blog.google

 
Urządzenie dostępne jest w kilku wariantach specyfikacji:
 
– Cena 999$

– Intel Core i5

– 8 GB pamięci RAM

– 128 GB SSD
 
– Cena 1,199$

– Intel Core i5

– 8 GB pamięci RAM

– 256 GB SSD
 
– Cena 1,649$

– Intel Core i7

– 16 GB pamięci RAM

– 512 pamięci NVMe SSD
 

blog.google

 
Cechy wspólne wszystkich modeli to:
 
– Wyświetlacz dotykowy LCD o wielkości 12,3 cala pracujący w rozdzielczości 2400 x 1600 pikseli

– Aluminiowa obudowa i waga 2,4 kg

– Dwa porty USB-C (ładowanie i wsparcie dla wyświetlacza 4K)

– Kamera 720p

– Bateria do 10 godzin pracy

– Zawias 360 stopni
 
Ponad to Pixelbook jest zintegrowany z Asystentem Google i Sklepem Google Play, dzięki czemu mamy możliwość uruchamiania aplikacji z telefonu, strumieniowania muzyki i filmów, itp. Laptop ma też w przypadku braku dostępu do sieci automatycznie nawiązywać połączenie z telefonem Google Pixel, co może być sporym udogodnieniem dla osób żyjących w podróży. System ma współpracować ze wszystkimi aplikacjami ze sklepu również tymi przeznaczonymi tylko na smartfony czy tablety (SnapChat, Skype, itp.).
 
https://www.youtube.com/watch?v=y8hTxocaxdo
 
DATA SPRZEDAŻY
 
Produkt ma być dostępny w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Czy i kiedy trafi na polski rynek na razie nie wiadomo. Zamówienia przez internetowy sklep Google możemy składać już od 4 października, a sprzedaż detaliczna ma wystartować 31 października. Matt Voukun zapowiedział, że zgłosiło się ponad 1000 sprzedawców detalicznych, którzy będą oferowali ten produkt, wśród nich jest m.in. Best Buy.
 
Źródło: blog.google

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *