Elektronika News Telefony

Pierwszy na świecie satelitarny smartfon – Thuraya X5-Touch

Nieraz zapewne spotkaliście się z sytuacją, w której brak zasięgu sieci komórkowej spowodował, że Wasz smartfon okazał się bezużyteczny. Nie mogliście nigdzie zadzwonić, wysłać wiadomości, a o wizycie na portalu społecznościowym musieliście zapomnieć.
 
Takich sytuacji unikniecie posiadając urządzenie Thuraya X5-Touch, czyli pierwszy satelitarny smartfon wyposażony w system Android. W przeciwieństwie do normalnych urządzeń mobilnych wyróżnia go to, że łączy się bezpośrednio z satelitami, co zapewnia mu komunikację z każdego zakątka naszej planety.
 

twitter.com

 
Na pierwszy rzut oka to zwyczajny smartfon z nieco grubszą obudową oraz dziwnie wystającą obudową. To właśnie za nią kryją się niesamowite funkcje urządzenia. Na pokładzie znajdziemy procesor Snapdragon 625, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci użytkowej. Do robienia zdjęć służą nam dwa obiektywy aparatu o rozdzielczości 8 MP na tyle oraz 2 MP z przodu. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 7.1 Nougat, a zasilana jest za pomocą akumulatora o pojemności 3800 mAh.
 
Urządzenie waży 262 gramy i posiada certyfikat IP67 potwierdzający odporność na wodę i pył. Oprócz tego znajdziemy również wojskowy standard wytrzymałości MIL-STD-810. Na pokładzie nie zabrakło modułu NFC oraz licznych systemów nawigacji GPS, BeiDou, GLONASS.
 
Moduł DualSIM wyposażony w funkcję always-on pozwala na współpracę dwóch kart SIM, z których pierwsza pracuje z konwencjonalnymi sieciami komórkowymi, a druga służy do łączenia się z satelitami. Można, więc dowolnie zdecydować, z jakiej formy komunikacji chcemy korzystać, ponieważ połączenie satelitarne za minutę połączenia kosztuje 6 dolarów.
 
permsputnik.ru

 
Thuraya X5-Touch trafi do sprzedaży już na początku grudnia i będzie dostępny w 160 krajach za kwotę 999 funtów.
 
Źródło: Helpix.ru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *