Internet News

Otwarcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich zakłócone przez cyberatak

Niewątpliwie jedną z największych imprez sportowych w tym roku są Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang, które okazały się idealnym celem na cyberatak. Hakerzy skutecznie dostali się do systemu i zakłócili przebieg całego wydarzenia.
 
Jak informują nas organizatorzy cyberatak został przeprowadzony podczas otwarcia całej ceremonii igrzysk. Celem ataku stały się kanały internetowe i transmisja telewizyjna całej imprezy. W trakcie hackerskich działań doszło również do zakłóceń w infrastrukturze Wi-Fi, a główna strona ZIO została wyłączona, przez co uczestnicy nie mogli wydrukować biletów wstępu na poszczególne zawody.
&bsp;
Koreańczycy nie ujawniają na razie źródła owego ataku jednak spodziewają się kolejnych cyberataków na ich sieć. Takie nieproszone działania prowadzą do destabilizacji całych zawodów oraz niepoprawnego działania całego systemu informatycznego, odpowiedzialnego za realizację poszczególnych konkurencji sportowych.
 
Trzymamy jednak kciuki, że specjaliści od zabezpieczeń sieci na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjogczag zrobią wszystko, aby udaremnić kolejne cyberataki, a całe zawody przebiegną dalej bez żadnych zakłóceń.
 
Źródło: theverge.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *