News

Amazon kupił startup za 90 mln dolarów

Jeff Bezos, do którego należy Amazon zakupił startup Blink w grudniu ubiegłego roku. Jednak nie zdradził kwoty transakcji ani szczegółów dotyczących powodów zakupy startupów. Startup Blink zajmuje się produkcją kamer monitorujących. Amazon dzięki temu chciał uzyskać kontrolę nad technologią energooszczędnych podzespołów.
 
Dokładna data transakcji to 21 grudnia 2017r. Według źródeł agencji koszt zakupu wyniósł 90 mln dolarów. Amazon odmówił komentowania tejże informacji.
 
Różne źródła donoszą, że zakup startupów Blinka miał na celu rozwój Internetu rzeczy (IoT), produkcję dronów oraz programu Amazon Key. Blink zapewnia, że jego kamery monitorujące działają do dwóch lat na parze baterii litowych AA. Zachowuje przy tym stosowną cenę, znacznie niższą niż konkurencyjne produkty o podobnych standardach.
 

slashgear.com

 
Warto zwrócić uwagę, że kamery Blinka trafiły do sprzedaży już w 2016r. Amazon zwrócił na nie uwagę dzięki ich rosnącej sprzedaży. Reuter uważa, że był to główny bodziec skłaniający Jeffa Bezosa do podjęcia negocjacji w sprawie firmy. Inni dostawcy oraz fundusze, które inwestowały w Blinka to m.in. Flybridge Capital Partners, Baker Capital, Comcast Ventures oraz Dot Capital.
 
Źródło: theverge.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *