News Serwis

Otrzymałeś urządzenie Garmin z opisem Newly Overhauled Devices (NOH)? Sprawdź co oznacza ten skrót

Wielu producentów dokonujących wymiany urządzenia lub naprawy często stosuje mnóstwo oznaczeń, które dla przeciętnego Kowalskiego nic nie znaczą. Jednak każdy skrót lub oznaczenie spełnia swoje zadanie. Na raportach serwisowych firmy Garmin bardzo często możemy znaleźć oznaczenie Newly Overhauled Devices (NOH), którego rozwiązanie okazuje się prostsze niż myślimy.

 

Każde urządzenie oznaczone jako Newly Overhauled (NOH) w skrócie oznacza całkowitego refurba, czyli odnowienie sprzętu bezpośrednio w fabryce. Świeżo poprawione sprzęty przechodzą przez zaawansowany system testowania, aby doprowadzić je do takiej samej specyfikacji, jak nowe urządzenia na etapie fabrycznej produkcji. O refurbishowaniu miałem okazję już dla Was pisać na łamach technologicznej. Warto dodać, że produkty po takich naprawach wyglądają na nowo wyjęte z pudełka, jednak nie są to pełne zestawy.

Zegarki Garmin / fot.garmin.com

Firma Garmin wymieniając zegarki fitness oraz inne produkty, dotychczas oferowała użytkownikowi 90 dni gwarancji lub pozostały okres pierwotnej gwarancji w zależności od tego, który termin był dłuższy. Aktualnie po zmianie przepisów (25 grudnia 2014 roku) do obrotu konsumenckiego wszedł przepis 581 k.c informujący, że przy wymianie sprzętu lub dokonaniu istotnych napraw termin gwarancji biegnie od nowo, a w przypadku firmy Garmin jest to 2 lata. Sądzę, że tego typu polityka oraz działanie jest Wam znane chociażby z działań firmy Apple, która również stosuje odnawianie swoich niektórych produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *