Aktualizacje Aplikacje News

OFFICE 2019 nadal w klasycznej wersji – łączy usługi dostępne dla OFFICE 365

Mimo, że firma Microsoft przekształca Office 365 w usługę abonamentową to nie wszyscy użytkownicy czy przedsiębiorcy chcą korzystać z takich licencji. Odsetek zainstalowanych klasycznych pakietów biurowych Office na sztywnych licencjach nadal jest bardzo duży.

 
Jedną z głównych zalet Office 365 jest oferowanie usługi z najnowszymi aktualizacjami bez potrzeby wydawania nowych wersji programów. Nowe rozwiązania są wprowadzane niemal z miesiąca na miesiąc bez potrzeby zmiany interfejsu użytkownika.
 
Niestety użytkownicy najnowszego obecnie Office 2016 instalowanego na stałej licencji nie mają dostępu do nowych funkcji i rozwiązań pakietu biurowego, ponieważ te zarezerwowane są wyłącznie dla użytkowników abonamentowych Office 365. Zdaniem niektórych użytkowników brak dostępu do najnowszych funkcji dla użytkowników Office 2016 ma być swego rodzaju przymusem ze strony Microsoft, aby oni zakupili abonament na Office 365. Firma postanowiła położyć kres wszelkim krytyką wydając Office 2019, który ma zaspokoić rządze niezadowolonych użytkowników.
 
Nowa wersja pakietu biurowego na stałej licencji ma zawierać wszystkie nowości wydane do tej pory dla Office 365. Do nowych funkcji należą m.in. obsługa rysika, nowe formuły i tabele w Excelu, nowy silnik animacji dla PowerPointa praz usprawnienia dla serwerowych elementów Offic’a dla Exchange i SharePoint.
 

allegro.pl

 
Aktualizacja będzie dostępna odpłatnie, natomiast oficjalna cena nie jest jeszcze znana. Przesłanki sugerują, że nowy Office 2019 będzie oferowany na takich samych zasadach jak Office 2016.
 
Podsumowując nowa wersja pakietu biurowego skierowana jest głównie dla klientów biznesowych i użytkowników domowych, którzy nie wykorzystaliby wszystkich funkcji oferowanych przez Office 365. Przypomnijmy, że usługa abonamentowa przedroży jednokrotny zakup stałej licencji na pakiet biurowy w wersji desktop. Dla użytkownika domowego usługa 365 z pakietem aplikacji na 5 komputerów i dostępem do chmury OneDrive z 1 TB miejsca to koszt 30zł/miesięcznie. Roczny koszt licencji dla przeciętnego użytkownika to 360 zł, przy czym zakup dożywotniej licencji na Office 2016 to koszt 399,00 zł.
 
Źródło: msn.com 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *